'AK Parti bir kadın teşkilatıdır'

'AK Parti bir kadın teşkilatıdır'

26 Ocak 2015 Pazartesi 14:03
1894 Okunma
'AK Parti bir kadın teşkilatıdır'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Partili kadın milletvekilleri ve il kadın kollarının katılımıyla gerçekleşen AK Parti Sarıyer Kadın Kolları Kongresi’nde, başkanlığa Goncagül Güleş seçildi.


ak parti - KopyaAK Parti Sarıyer Kadın Kolları Kongresi, Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi’nde yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Partili Milletvekili Türkan Dağoğlu, eski milletvekillerinden Canan Kalsın’ın da katıldığı kongreye tek liste ile giren Goncagül  Güleş, AK Parti Sarıyer Kadın Kolları Başkanı seçildi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, kadınların önemine ve AK Parti’nin kadınlara verdiği önemine değindiği konuşmasında; “pek çok erkeğin yapamayacağı görevleri tek başına yapan duygusal, vicdanlı ve fedakar kadınlarımıza hak ettiği değeri her zaman vermek zorundayız. Bir ülkede demokrasi ve gelişmişliğin en önemli verilerinden biri de kadınların siyasal ve sosyal hayata katılmalarıdır. 1935’den bu yana görev yapan TBMM’de 9684 milletvekilinden sadece 315’i kadın milletvekili olup, bugün meclisteki 79 milletvekilinden 49’u AK Partili kadınlardır” dedi.

“Kadınların demokratik hakları ellerinden alınırken neredeydiniz?”


salih bayraktarKonuşmasında Sarıyer’in güncel meselelerine de değinen Bayraktar, geçtiğimiz hafta Peygamber Efendimize hakaret içeren karikatürler yayınlayan Cumhuriyet Gazetesine destek veren Şükrü Genç’den bahsederken şu şekilde konuştu: “Demokrasi, inanç özgürlüğü, basın özgürlüğü gibi değerleri kılıf yapmış, bunun altından inanan insanlara her fırsatta saldıran, hakir gören, yaşam hakkı tanımayan bir zihniyet, Müslümanlara terörist damgası vurmaya çalışmakta ve bu zihniyetin Sarıyer’deki işbirlikçileri de buna alet olmaktadırlar. Konu hak ve özgürlükler ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı şiir okuduğu için mahkum eden bu zihniyet; başı örtülü bacılarımızın okuma hakkı ellerinden alınırken, ikna odalarında her türlü psikolojik baskı yapılırken, sadece başları örtülü olduğu için mesleki kariyer planlarına engel olunurken neredeydi?

Canan Kalsın ve Türkan Dağoğlu’nun ardından kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Parti'nin Yeni Türkiye yolundaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin önünde çok önemli bir seçimin bulunduğunu belirten Erdem, şunları kaydetti:

Erdem: “Eskiden yönetimler daha 3. Yıldan itibaren halkın karşısına çıkamazlardı”


"Ülkemizin geleceği ve gerekse AK Parti'nin bugüne kadar yaptığı hizmetlerin kalıcılığı açısından önemli bir gün 7 Haziran. Güçlü teşkilatlarla seçime girmek istiyoruz, onun için de bu kongrelerimizi yapıyoruz. İktidarda 13. yılın içindeyiz. Siyasi partiler için uzun bir süreçtir. Geçmişte siyasi partiler, bırakın 13 yılı 3. yıl milletin içine çıkamazdı ama biz onurla, gururla, başarıyla bugün 13 yıl içerisinde halkımızla birlikte kongrelerimizi yapıyoruz.”

"Dünyaya model olan bir Türkiye var"


10942744_596080203859163_5920578189001652597_nTürkiye'nin AK Parti'den önce her konuda dışarıdan model aldığını ifade eden Erdem, "Şimdi model Türkiye. 'Sağlık, kentsel dönüşüm, toplu konut, sosyal politikalar bunları Türkler nasıl yaptı?' diye dünya merak ediyor. Başbakanımız hafta içi Davos'taydı. G-20'nin lideri olarak projelerini anlatıyordu. Bugün Türkiye'yi temsilen hangi ekonomist yurt dışına gitse can kulağıyla dinleniyor. Türkiye yıldızlaşmaya, başarılarına başarılar katmaya devam ediyor" diye konuştu.

“AK Parti bir kadın teşkilatıdır”


Erdem, AK Parti iktidarları olarak siyasete itibar ve kalite getirdiklerini anlatarak, "Siyasete kadını kattık. Geçmişte siyasette kadının adı vardı ama şimdi kadının kendisi var. Bugün ' AK Parti bir kadın teşkilatıdır' dersem, abartmış olmam" dedi. Zira 3 ana kademeye baktığınız zaman, kadınlar kolunun yüzde 100’ü kadın.. Ana kademenin yüzde 30’u kadın. Gençlik kollarımızın yüzde 30’u kadın. Buyurun hesap ortada” dedi.

çiöekKonuşmaların ardından AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, eski ve yeni kadın kolları başkanlarını tebrik edip, plaket ve çiçek takdim etti.

Umre’den yeni dönen AK Partili İkbal Gürpınar’ın Sarıyerli hanımlara hurma dağıtması ve imzalı kitaplarından hediye etmesi de kongreye renk kattı.


Son Güncelleme: 26.01.2015 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol