Arter’in arka bahçesinde çocuk atölyeleri

Arter Öğrenme Programı kapsamında çocuklara yönelik Arter'in arka bahçesinde gerçekleştirilecek eğlenceli ve öğretici iki atölyeyle devam ediyor.

Arter’in arka bahçesinde çocuk atölyeleri

Arter Öğrenme Programı kapsamında çocuklara yönelik Arter'in arka bahçesinde gerçekleştirilecek eğlenceli ve öğretici iki atölyeyle devam ediyor.

Yavuz Topal
Yavuz Topal
30 Eylül 2021 Perşembe 11:04
102 Okunma
Arter’in arka bahçesinde çocuk atölyeleri

Arter Öğrenme Programı’nın farklı yaş gruplarından çocuklara yönelik düzenlediği etkinlikler, Arter’in arka bahçesinde gerçekleştirilecek eğlenceli ve öğretici iki atölyeyle devam ediyor.

Çocukları açık havada çağdaş sanatı keşfedip yorumlamaya ve yaratıcı süreçleri deneyimlemeye davet eden atölyeler, 16 Ekim Cumartesi günü 14:00’te “Arka Bahçedeki Gizli Yüzler”; 23 Eylül Cumartesi günü 14:00’te ise “Arka Bahçede Perküsyon Atölyesi” başlığıyla düzenlenecek.

Çocukların kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriyor

Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleriyle ağırlayan Arter, farklı yaş gruplarından katılımcılara yönelik çocuk atölyelerini hem çevrimiçi ortamda hem de Arter’in arka bahçesinde düzenlemeyi sürdürüyor. Herkesin yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılmayı amaçlayan çocuk atölyeleri, Arter’in güncel sergilerinden hareketle şekilleniyor ve her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriyor.

Gizemli yüzleri keşfetmeye çağırıyor

Arter’in çocuklara yönelik düzenlediği etkinlikler kapsamında, 16 Ekim 2021 Cumartesi günü 14:00’te “Arka Bahçedeki Gizli Yüzler” başlıklı atölye gerçekleşecek. Candeğer Furtun’un eserlerinin doğayla kurduğu ilişkiden ilham alan atölye, 7–11 yaş aralığındaki katılımcıları Arter’in arka bahçesindeki gizemli yüzleri keşfetmeye çağırıyor. “Doğayı izlerken bile, her kabukta, tohumda ve taşlarda insan figürleri gördüğünü” belirten Candeğer Furtun’un Arter’deki sergisinde yer alan yapıtları inceleyen çocuklar, ardından arka bahçede gizlenen yüzleri büyüteç yardımıyla keşfe çıkacak ve gözlemlerini yapacakları çizimlere aktaracaklar. Çocuklar atölyede büyüteç, boya kalemleri ve resim kâğıdı kullanacaklar. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcılara etkinlik esnasında Arter tarafından verilecek.

Arter sergileri gün boyu ücretsiz ziyaret edilebilir

23 Eylül 2021 Cumartesi günü 14:00’te gerçekleşecek “Arka Bahçede Perküsyon Atölyesi”nde ise çocuklar, “Bir sanat yapıtı konuşabilseydi bize neler anlatırdı? Hikâyesi ne olurdu? Nasıl bir ses çıkarırdı?” gibi soruların peşine düşecek. Amy Salsgiver ile Nihal Saruhanlı’nın yürütücülüğünde düzenlenen atölyede 8–11 yaş aralığındaki çocuklar, Arter’de sergilenen yapıtlardan yola çıkarak müzik yapacak. Katılımcıların, hayal ettikleri hikâyeler etrafında bedenleri ve enstrümanları aracılığıyla bir perküsyon orkestrası oluşturacakları atölyede çocuklar, Arter sergilerindeki yapıtlara ses verecek. Katılımın, her etkinlik için 12 çocuk ile sınırlı olduğu atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir. Atölyeye katılan çocukların bir yetişkin eşlikçisi ise, etkinlik gününde Arter sergilerini gün boyu ücretsiz ziyaret edebilir.

Farklı ayrıcalıklardan faydalanıyorlar

Arter kurumsal sponsoru Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

SARIYER POSTA


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol