Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Melih Aygün

Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Melih Aygün (Görüntülenme Sayısı: 4)
Sektör REKLAM AJANSI
İlan Tarihi 2 ay önce
Firma No 653
Telefon 05421703060
Faks
Web Sitesi https://drmelihaygun.com/tr/
Adres Hakkı Yeten Cad. Aşçıoğlu Plaza No:17/13 Kat:6 , Fulya-Şişli, İstanbul
İl/İlçe Şişli / İstanbul
Firma Hakkında

Tüp bebek tedavisi doğal yollardan bebek sahibi olamayan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Doğal yollardan üreme sorunu yaşayan bireylerde genellikle kısırlık problemi yaşanmaktadır fakat bu soruna bağlı farklı faktörlerde bulunmaktadır.
Bir nevi üreme tedavisi olan tüp bebek tedavisi uygulamaları genel olarak laboratuvar ortamında gerçekleşmektedir. Kadın ve erkek bireyden alının üreme hücreleri embriyoya dönüşmesi üzere laboratuvar ortamına girmektedir. Embriyonun oluşumuyla birlikte anne rahmine yerleştirilir.
Ülkemizde oldukça popüler olan tüp bebek tedavisi aynı zamanda ülkemizde başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Avrupa da başarılı sonuç sıralamasında 5. Olan Türkiye, tüp bebek tedavisi konusunda gelişmiş ve gelişimini sürdüren bir ülkedir.
Sağlık alanında her tedavi işlemi için hüsranla sonuçlanma ihtimali her daim mevcuttur. Elbette tüp bebek tedavisinde de başarılı sonuçlar oluşabileceği gibi başarısız sonuçlarda oluşabilir. Başarılı olma ihtimalini yükselten belirli faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında yaş problemi gelmektedir. 35 yaş altı tüp bebek tedavisini tercih etmiş anne adaylarında olumlu ve başarılı olma ihtimali daha yüksektir.
Çeşitli riskleri ve yan etkileri de bulunmaktadır. Yan etkiler kullanılan ilaçlardan kaynaklanırken geçici ve çok fazla endişe edilmesi gereken bir unsur değildir. Riskleri ise daha çok etki ve hasar bırakan risklerdir. Tüp bebek tedavisi erken doğum riskini az da olsa yükseltmektedir bunun yanında düşük riskini de yükselttiği bilinmektedir. Elbette en büyük risk stres ve bu sürecin olumsuz sonuçlanmasıyla oluşacak duygusal çöküntülerdir.