Obezite Uzmanı Doç. Dr. Hasan Erdem

Obezite Uzmanı Doç. Dr. Hasan Erdem (Görüntülenme Sayısı: 6)
Sektör REKLAM AJANSI
İlan Tarihi 2 ay önce
Firma No 654
Telefon 05433461000
Faks
Web Sitesi https://www.drhasanerdem.com/
Adres Altunizade, Kısıklı Cd. No: 5/B, 34662 Üsküdar/İstanbul
İl/İlçe Üsküdar / İstanbul
Firma Hakkında

Obezite, aşırı kilolu olma halidir. Kişideki bu hal; dış görünüş olarak kişiye rahatsızlık verdiği gibi çeşitli sağlık sorunlarına da sebep olmaktadır. Kişi kilo vermek isteyip de veremediği durumlarda, obezite ameliyatına başvurmaktadır. Obezite ameliyatının birçok çeşidi vardır.
Tüp mide ameliyatı, genel olarak tercih edilen obezite ameliyatıdır. Mide küçültülerek uygulanan bir ameliyattır. Laparoskopik yöntemle yapılan bir operasyon olup, mide bandı ve gastrik bypass ameliyatlarına oranla daha az komplikasyon oluşma riski taşır. Mide ameliyatının süresi 1,5 ila 2 saat aralığındadır. Küçük kesikler uygulanarak gerçekleştirilen ameliyatın sonunda dikiş atılması da gerekmektedir.
Bu ameliyat anestezi yöntemleri kullanılarak yapıldığı için herhangi bir acı hissedilmemektedir. Ameliyat herkese uygulanmamakla beraber, çok yüksek kilodaki kişilerin belirli kiloya düşmeleri gerekmektedir. Tüp mide, etkisi ömür boyu süren bir ameliyat değildir. Buna rağmen bu ameliyatı olan kişilerden, 100 kişiden 10 tanesinin kilo aldığı gözlemlenmiştir. Çoğu hasta tüp mide ameliyatından sonra kilo vererek, eski kilosuna ulaşmamıştır.
Gastrik ByPass ameliyatı ise bir diğer ameliyat türüdür. Gastril Bypass ameliyatında, kişinin midesi küçük bir kese kadar kalıncaya dek küçültülür. Küçülen mideye, ince bağırsaktan bir segment alınarak bağlanır. Gastrik Bypass, iki türlü uygulanan bir ameliyattır.
Mini Gastrik ByPass ve RNY Gastrik ByPass ameliyatı olarak ikiye ayrılarak, birbirine benzer olan ama farklı noktaları olan iki ameliyat yöntemi vardır.