Endüstriyel Mutfak Üretimi Nox Professional

Endüstriyel Mutfak Üretimi Nox Professional (Görüntülenme Sayısı: 10)
Sektör REKLAM AJANSI
İlan Tarihi 1 ay önce
Firma No 505
Telefon +90 212 486 0627
Faks
Web Sitesi https://noxprofessional.com/
Adres IOSB Mah. Tumsan 1 San Sit6.Blok No:14-16 34490Basaksehir / Istanbul / Turkey
İl/İlçe Başakşehir / İstanbul
Firma Hakkında

Endüstriyel Mutfak Üretimi

Endüstriyel mutfak üretimi, kafe, restoran, catring, kantin, fabrika gibi işletmelerde kullanılan mutfak ürünlerinin üretimini kapsamaktadır. Endüstriyel mutfaklar, kar amacı güden ticari işletmelerde kullanılan mutfakların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde üretilmektedir. Bu sebeple bu üretim oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir ve standart ev mutfaklarından farklı bir üretim şeklini kapsamaktadır. Endüstriyel mutfaklar, müşterinin ve işletme sahibinin bir mutfakta duyabileceği tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde üretilmelidir.

Alanında uzman işletmeler, endüstriyel mutfak seçimi yaparken kaliteye önem vermektedir. Müşterilere üst düzey hizmet sağlamak için yüksek kaliteye sahip mutfaklar tercih edilmelidir. Endüstriyel mutfak üretimiyapılırken temel amaç daha az iş gücüne ihtiyaç duyarak daha yüksek bir performans elde etmektir. Ayrıca bu ürünlerin bakımı da profesyonellik gerektirdiği için, üretim yüksek kalitede gerçekleştirilmediği takdirde yüksek bakım masrafları da çıkabilecektir. Bu sebeple üretim alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmeli ve işlevsel ürünler tasarlanmalıdır.

Endüstriyel mutfak, yemek yapma süreci boyunca kullanılmaktadır. Bu sebeple ürünlerin kesimi, pişirmesi ve sunum süreci hesaba katılarak üretilmelidir. Endüstriyel mutfak tasarımlarında yemek pişirmek için ocak ve fırın, yemek sonrası bulaşıkları için endüstriyel bulaşık makineleri kullanılmaktadır. Ticari olarak faaliyet gösteren işletmelerde yapılacak yemeklerde kullanılan malzemelerin ve yapılan yemeklerin tazeliğini koruması için buzdolapları da yer almaktadır. Endüstriyel mutfak tüm bu ürünleri kapsayan bir üründür. Bu mutfaklar tasarlanırken bu ürünlerin kullanımı da hesaba katılır ve en işlevsel tasarımla üretim yapılır.
Endüstriyel Mutfak Nedir?

Endüstriyel olarak faaliyet gösteren profesyonel mutfaklarda ihtiyaç duyulan mutfaklar, endüstriyel mutfak olarak isimlendirilmektedir. Bu mutfaklara ihtiyaç duyulan işletmeler, kafeler, restoranlar, oteller, barlar, catering şirketleri, fabrikalar olarak sıralanabilir. Bu gibi işletmeler yemek yapılacak malzemeleri muhafaza etme, yemek yapma, yapılan yemeği sunuma hazırlama ve bulaşık yıkama gibi işlemler için endüstriyel mutfak üretimiyapan firmalara ihtiyaç duymaktadır. Bu mutfaklar günümüzde pek çok farklı model ve amaçta üretilmektedir. Dünya mutfağı alanında hizmet veren firmalar için ayrı, yöresel yemekler yapan işletmeler için ayrı mutfak üretimleri de mevcuttur.

Yemek yapımı ve sunumu esnasında kullanılan mutfak büyük bir öneme sahiptir. Bu durum da endüstriyel mutfak firmaları için üst düzey üretim yapma zorunluluğunu doğurmaktadır. Günümüzde her türlü amaca uygun endüstriyel mutfak bulunabilmektedir. Çok fazla kişiye hizmet veren firmalar da, küçük bir kitleye yemek yapan işletmeler de diledikleri şekilde endüstriyel mutfağı kullanabilmektedir. Ayrıca talebe göre üretim yaptırmak ya da üretilen mutfağı optimize etmek de mümkündür. Örneğin tercihe göre mutfağa ekstra ürün ekletilebilir ya da ürün çıkartımı yapılabilir.
Endüstriyel Mutfak Ürünleri

Endüstriyel mutfak malzemeleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu ürünler, endüstriyel mutfağın kullanıldığı yerin amacına göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin 5 yıldızlı bir otelin mutfağında kullanılan endüstriyel mutfak ile çalışan yemeklerini yapmaktan sorumlu bir fabrika mutfağının kullandığı endüstriyel mutfak ürünleri aynı olmamaktadır. Otel için daha gelişmiş ve daha fazla kullanım alanı vaat eden bir mutfak gerekli olacakken, fabrika daha mütevazi bir mutfak kullanmayı tercih edecektir.

Aşçılık mesleğinin popüler hale gelmesi, Dünya mutfağına duyulan ilginin artması endüstriyel mutfak ürünleri alanında büyük bir gelişmeye sebep olmuştur. Endüstriyel mutfak üretimi de bu çerçevede gelişim göstermiş ve pek çok farklı model ve kullanıma sahip mutfaklar üretilmeye başlanmıştır. Her amaca ve kullanıma uygun mutfağın üretimi yapılmakta, mutfaklar tercihlere göre optimize edilebilmektedir. Genel itibariyle kullanılmakta olan endüstriyel mutfak ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

Endüstriyel fırınlar
Endüstriyel mutfak tezgahı
Döner ocakları
Endüstriyel bulaşık makineleri
Buz makineleri
Sıcak ve soğuk teşhir dolapları
Endüstriyel buzdolapları