Geçtiğimiz pazar günü Ankaraspor maçını izlemek için Ankara’daydım. Hava güzel, saha güzel ama bir o kadar da Ankaraspor’un başkanı ve yöneticileri çirkindi. Gayri medeni ve futbol cahili insanların bu kulübe ne yarar getireceği bilinmez. Tabi ki onlar geldiğinde layık oldukları şekilde ağırlayacağız.

Gelelim maça. Mustafa Hoca’nın geldiği iki haftadır belli oluyor. Takımda bir hırs ve istek var. Pas yapıyoruz (ama genelde kaptırıyoruz), üçüncü bölgedeyiz, Koray’ı daha sık topla buluşturuyoruz. İlk yarı 2-0 içeri girmek varken bence takım hatası yüzünde 2-1 girdik. Devrenin bitmesine bir dakika kalmış top çevirip vakit kazanmak varken fantezi yapıp kaptırılan bir top sonucu golü yedik.

Ben üçüncü golü beklerken maalesef beraberlik golü rakipten geldi. Gözlemlediğime göre biz 30 dakika iyi oynayıp duruyoruz. Buda gösteriyor ki takım idmansız kalmış bunca hafta. Şimdi sormak lazım ilgililere. Bu konuyu futbolcular dile getirdi, ben dile getirdim. Bizimkiler göz ise sizinkiler balıkçı radarı mı? Ya da bizimkiler kulakta sizinkiler kepçemi? Niye müdahale etmediniz? Maaşlı olarak bu kulübün bir çalışanı olan teknik ekibe yanlışını, eksiğini söylemek bu kadar zor mu?

Yine geldiniz Kavaloğlu’nun lafına. Teknik ekipte bu köyün çocuğu olacak bir tane. Ve ekip bilecek ki bu adam kulübün adamı. Hem yetkili hem bilgili ama ne zaman doğruyu konuşsa birileri hemen hain ilan ediyorsunuz. Toplantıda benim yazdıklarımı konuşmak yerine kulübe bu sene harcanan 7-8 milyon liranın doğru yere gidip gitmediğini ve kimlerin sebep olduğunu araştırın ve müdahale edin.

Herkes bilmelidir ki kulübümün menfaati oradaki herkesten üstündür. Bu yüzden sezon başında bu transferleri yapanlar, teknik ekibi getirenler her kim ise yanlış yapmıştır ve zarar vermiştir. Yaptıkları hatanın farkındalar ise ne ala. Ama görünen o ki her sene olduğu gibi bu senede kötü ihaleler Akkoyun’a, iyi ihaleler bazı yöneticilere kalıyor. Ama bir gerçekte var ki Akkoyun bu tür hata yapanları çok seviyor ve tutuyor. Takım bizim. Ne o ne de biz bir yere gidemeyiz. O halde sahip çıkıp desteklemek lazım. Kimse kendini kandırmasın. Bu un ve irmikten bu kadar helva olur.

Sosyal medya ve başından gördüğüm kadarıyla Nevzat Aydın Ceo’luğu  bırakıp artık kulüple ilgilenecekmiş. Güldüm... Sosyal medyada çıkan haberlerin çoğu asparagas olduğu için yadırgamadım doğrusu. Ama geneşde bazılarının boş hayallerini boşa çıkarmamak için hayırlısı ne ise o olsun diyorum.

Bu arada alt yapıdan bir çok velinin ciddi sıkıntıları var. Şimdi Mahmut Hocam beni topa koydun demesin diye söyleyeyim. Sıkıntı alt yapı yönetiminde. Teferruatına gidişata göre değineceğim.

Ez cümle; Bu sene rahmetli oldu. Şimdiden seneyi planlayın. Bugünden tezi yok scout ekibini kurun. Ve bunlar Sarıyer'in çocukları olsun. Hem destek olursunuz hem de ilk defa da olsa düzgün transfer yaparsınız. Bu arada, Sarıyer'in başarısı için Halil İbrahim Kurşun’un ağırlığını bütün Sarıyerliler görecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol