Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, İtfaiye Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İtfaiye personelinin özverili çalışmasına vurgu yapan Vergili, "Milletimizi derinden yaralayan yangınlarda itfaiyecilerimizin kahramanlıklarına bir kez daha şahit olduk" dedi.

Geçtiğimiz aylarda meydana gelen ve günlerce devam eden orman yangınlarının söndürülmesinde büyük rol oynayan, canları pahasına alevlerin ortasına dalan itfaiyeciler unutulmadı.

Erhan Vergili şu mesajı paylaştı:

"Yüzyıllardır her türlü felakette, yangında, afette ve acil durumlarda büyük özveri ve fedakarlık gösteren; canlarını tehlikeye atarak her zaman vatandaşlarımızın yardımına koşan itfaiyecilerimiz, gösterdikleri bu celadetle her zaman milletimizin gönlünde önemli yere sahip. Özellikle geçtiğimiz yaz aylarında vuku bulan, onlarca vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve tüm milletimizi derinden yaralayan yangınlarda itfaiyecilerimizin kahramanlıklarına bir kez daha şahit olduk.

İlk andan itibaren canla başla mücadele eden, binlerce insanımızı ve canlıyı kurtarmak için kendi canlarını hiçe sayan itfaiyecilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesileyle gerçekleşen bu afetler başta olmak üzere, görevi başında fedakarca mücadele ederken şahadete yürüyen tüm itfaiyecilerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum."

SARIYER POSTA