Eğitim vizyonu ve profesyonel kadrosuyla öğrencilerin geleceğini şekillendiren Sarıyer Akademi, MATBEG ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyonu doğrultusunda matematik ve fen bilimleri öğretmenlerini, “Üst Düzey Becerilere Yönelik Soru Yazma” eğitiminde buluşturuyor.

8 Aralık’ta 13.00-17.00 saatleri arasında Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde ve 9 Aralık’ta 09.00-17.00 saatleri arasında Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan çalıştaya Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden 5 akademisyen, 51 ilden 200 fen bilgisi, 200 matematik öğretmeninin yanı sıra 250 konuk ve protokol ile toplamda 650 kişi katılacak.

Uzmanlar tarafından eğitim verilecek

Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan etkinlikte öğretmenlere üst düzey beceri geliştiren sorular üretebilme ve yazabilme becerisini kazandırmada katkı vererek, öğretmek ve üretmek amaçlı iki günlük atölye çalışması yapılacak. Türkiye’nin bu alanda önde gelen uzmanları tarafından verilecek olan eğitimde workshoplar, geri bildirim toplantıları ve sunumlar yapılacak.