Flaş Haber
Kapat

Vega Eğitim kalitesi ile fark yaratıyor

'Butik eğitim ve bire bir takip' mottosu ile 8 yıldır İstinye Mahallesi'nde hizmet veren Vega Eğitim, öğrencileri geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

Vega Eğitim kalitesi ile fark yaratıyor

'Butik eğitim ve bire bir takip' mottosu ile 8 yıldır İstinye Mahallesi'nde hizmet veren Vega Eğitim, öğrencileri geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

Levent Pehlivanoğlu
Levent Pehlivanoğlu
28 Temmuz 2022 Perşembe 16:34
333 Okunma
Vega Eğitim kalitesi ile fark yaratıyor

'Butik eğitim ve bire bir takip' mottosu ile 8 yıldır İstinye Mahallesi'nde hizmet veren Vega Eğitim, öğrencileri geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

Sınıf mevcudiyetini 6-8 kişi arasında sınırlandırarak, hem eğitim kalitesini artırmayı hem de öğrenciler ile bire bir iletişim kurmayı hedefleyen Vega Eğitim, ve her yaş grubu için İngilizce eğitimi veriyor. Kurumun işletmeciliğini Esra Özdemir ve Bahar Doğan yapıyor.

EĞİTİM KALİTESİYLE FARK YARATIYOR

Eğitim ve öğretim kalitesiyle sektörde fark yaratan bir kurum olan Vega Eğitim, Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olacak genç nesiller yetiştirmeyi sürdürüyor. Alanında uzman akademik kadrosu ile eğitim veren kurum, profesyonel koçluk hizmeti ile de öğrencilerin tercih sürecinde en doğru karar vermeleri konusunda destek oluyor.

"BUTİK SINIFLARA YOĞUN TALEP VAR"

Vega Eğitim'in kurucu ortaklarından Bahar Doğan, "İstinye Mahallesi'nde 8 yıldır eğitim veren bir kurumuz. Mottomuz butik eğitim ve bire bir takip. Maksimum 6-8 kişilik sınıflarda dersler yapılıyor. Ciddi bir mentörlük sistemi ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Özellikle pandemi sürecinde butik sınıfların önemi bir kat daha arttı. Bu anlamda öğrenci ve velilerimizden de yoğun talep var. Burada öğrencilerin hazırlandığı sınav veya dil öğrenimiyle alakalı süreci az mevcutlu sınıflarda ve bire bir diyalog ile sürdürüyoruz. İstinye'de yoğun olan bir lokasyonda olmamıza rağmen 'Burada böyle bir eğitim kurumu var mıydı?' sözü ile karşılaşıyoruz. Sarıyer Posta Gazetesi'nin destekleriyle Sarıyerlilere kendimizi anlatma şansı yakaladık. Bu yüzden gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'na ve ekibine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"SINAV GRUBUNDA TEMPO ÇOK YOĞUN"

"8 ve 12. sınıf öğrencileri bizim gözbebeğimiz" diyen Doğan, "Çünkü bu çocuklar sınav grubu öğrencileri. Diğer gruplar ile Eylül ayında derslere başlarken, sınav grupları ile Ağustos ayında ders başı yaptık. Bu grupta tempo oldukça yoğun. Öğrenciler bu yoğunluğu kaldırabilmeleri için öncelikle psikolojik olarak kendilerini hazırlamalı. Biz kayıt döneminde öğrenci ve veliler ile görüşüp, sürecin nasıl ilerleyeceğini anlatıyoruz. Bire bir takip ile sağlıklı bir yol haritası izliyoruz. Açıkçası bu süreci tamamlayamayan öğrenci sayısı çok az. İstediği bir lise veya üniversiteyi kazanamasa bile eğitim hayatına sağlam bir altyapı ile devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"EĞİTİM KALİTESİNDEN TAVİZ VERMİYORUZ"

Vega Eğitim'in kurucu ortaklarından Esra Özdemir, "İngilizce eğitimi verdiğimiz sınıfların yanı sıra diğer derslerle ilgili destek gruplarımız da mevcut. Yalnızca sınava hazırlıkta değil, öğrencilere okul destek takibi de yapıyoruz. Veliler tarafından tercih edilmemizin başlıca etkenlerinden biri akademik kadromuzun alanında uzman kişilerden oluşması. Bu konuda asla taviz vermiyoruz. Kaliteli eğitime büyük önem veriyoruz. Sınıflarda az mevcudiyetin olması öğretmenlerin öğrenciler ile daha yakından ilgilenmesini sağlıyor. Aileler ile irtibatımız aralıksız sürüyor. Geçtiğimiz yıl ülkenin önemli Anadolu lise ve üniversitelerine öğrenci gönderdik. Geçmiş yıllarda Türkiye çapında dereceye giren öğrencilerimiz de oldu. Bunlar bizim gurur kaynağımız. Sarıyerli öğrencilere bu kaliteli eğitimden yararlanmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

EBEVEYNLERE KRİTİK ÇAĞRI!

Özdemir sözlerini şöyle sonlandırdı: "Biz her ne kadar kurumumuzda eğitim için gerekli koşulları sağlasak da anne ve babalar evlerinde de aynı ortamı oluşturmalı. Özellikle sınav grubu öğrencilerinin aileleri evlerine misafir kabul etme konusunda daha dikkatli olmalı. Çocuğa ders çalışmasını söyledikten sonra ebeveyn başka bir işle uğraşıyorsa öğrenci konsantrasyonunu sağlayamayabiliyor. Velilere çok iş düşüyor. Çocukların geleceği için 1 yıl özverili olmalılar. Başarıya yalnızca ne biz ne de aile ulaştırabilir. Diyalog halinde süreci yürütürsek çocuklar amacına ulaşır. Diğer yandan sınava hazırlanan küçük yaştaki çocukların içerisinde bulunduğu tempo çok ağır. O yüzden 6. sınıftan itibaren bu eğitim desteğinin alınması gerekiyor."

İstinye Mah. Bayırçıkmazı Sok. No:1 Sarıyer

GSM: 0506 727 03 92 - 0541 430 40 21

Son Güncelleme: 28.07.2022 16:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol