Sarıyer'de eğitimciler bir araya geldi

Sarıyer'deki eğitimciler, Öğretmenler Günü nedeniyle Sarıyer Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte bir araya geldi.

Sarıyer'de eğitimciler bir araya geldi

Sarıyer'deki eğitimciler, Öğretmenler Günü nedeniyle Sarıyer Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte bir araya geldi.

25 Kasım 2021 Perşembe 15:21
162 Okunma
Sarıyer'de eğitimciler bir araya geldi

Sarıyer'deki eğitimciler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Baş öğretmenliğine kabul edildiği ve 1981 yılından bu yana 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü nedeniyle Sarıyer Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte bir araya geldi.

Gelecek nesilleri büyük özveri ile yetiştiren ve hakları hiçbir zaman ödenmeyen öğretmenler günü etkinlikleri gündüz başladı. Sarıyer’deki okulları ziyaret eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip, birlikte pasta kestiler. Dolu dolu geçen günün ardından Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Sarıyer Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen yemeğe, ilçede görev yapan eğitimciler katıldı.

"Öğretmenlerin hakları ödenmez"

Öğretmenlerin haklarının hiçbir zaman ödenmeyeceğini ifade eden Başkan Genç, "Öğretmenler gününün bir güne sığmayacağını biliyorum. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün olmak üzere terörün şehit ettiği, biz mühendislerin hataları ile yapılamayan binalarda depremlerle ve hiçbir zaman unutmadığım Van depreminde hayatını kaybeden 77 öğretmeni yad ediyorum. Ve Anadolu’nun muhtelif yerlerinde eğitim vermeye çalışan tüm öğretmenlerimize selam ve sevgi gönderiyorum" dedi.

Başkan Genç korona eşlik etti

Ant içerek eğitim hayatına yeni başlayan, 35 yıllık meslek hayatında bir asırı deviren öğretmenlerin yanı sıra okul aile birliği üyeleri ve öğrencilerle birlikte kesilen pastanın ardından sahne türkülere bırakıldı. Bir aydan kısa bir zaman önce Türk Halk Müziği hocası Seval Eroğlu yönetiminde öğretmenlerden oluşan koronun sürpriz ismi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç oldu. Başkan Genç, öğretmenlerle birlikte seslendirilen eserlere eşlik etti. Koronun ardından sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Cem Çelebi ise Anadolu’dan çeşitli eserler seslendirerek geceye katılanlara müzik keyfi yaşattı.

Küçük Hayrünisa’dan öğretmenine jest

Öğretmeninin de katıldığı yemekte sahne almak isteyen 9 yaşındaki Hayrünisa Ok, çok sevdiği öğretmeni ve tüm öğretmenlerin gününü kutlarken, “Öğretmenim” şarkısını hediye etti.

SARIYER POSTA


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol