Fark yaratan eğitimler başlıyor

İBB’nin gençlerin gelişimi için düzenlediği Kariyer Eğitim Günleri 11 Aralık’ta başlayacak.

Fark yaratan eğitimler başlıyor

İBB’nin gençlerin gelişimi için düzenlediği Kariyer Eğitim Günleri 11 Aralık’ta başlayacak.

10 Aralık 2021 Cuma 14:41
236 Okunma
Fark yaratan eğitimler başlıyor

İBB’nin gençlerin gelişimi için düzenlediği Kariyer Eğitim Günleri 11 Aralık’ta başlayacak. Katılımcılara yepyeni bir vizyon kazandırmayı amaçlayan eğitimler ücretsiz olarak düzenlenecek. 2 bin kişinin başvuru yaptığı programlarda; akademisyenler, uzmanlar, özel sektör temsilcileri bilgi ve tecrübelerini gençlerin gelişimi için paylaşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğünün ücretsiz olarak düzenlediği Kariyer Eğitim Günleri, üniversite öğrencisi ve mezunlarının katılımı başlayacak. Avrupa Yakası’nda Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezinde, Anadolu Yakası’nda ise Ümraniye Şehit Kaymakam M. Fatih Safitürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek eğitimler saat 13.00’de yapılacak.

Farklı sektörlerden eğitimciler

Akademisyenler, iş, sanat, eğitim, spor ve medya dünyasının temsilcileri ve özel sektör yöneticilerinin eğitimci olarak katılacakları programlar gençlerin donanımlarını arttırmak ve istihdam olanaklarına katkıda bulunabilmek amacıyla düzenlenecek. 2 bin kişinin kayıt olduğu eğitimlerin ilk haftasında gençlerin öğrencilik ve iş hayatlarındaki başarılarını geliştirmesi için tecrübeler aktarılacak.

İlk ders iş görüşmesi

Kariyer Eğitim Günleri’nde Avrupa Yakası’nın ilk dersi, iş görüşmeleriyle başlayacak. Eğitimci Yazar Haluk Tatar “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” konusunda bilgiler verecek. Bilgi Üniversitesi Kurumsal İletişim Daire Başkanı Murat Saydam’ın “Profesyonel Öğrenci Olmak” konusuyla başarılı bir kariyer için neler yapılması gerektiğini anlatacak. “Duygusal Dayanıklılık” konusuyla Kurumsal Eğitim Uzmanı  Dilek Tuğba Uz da gençlerle bir araya gelecek.

Anadolu Yakası’nda ise 2020 yılında “Yılın İş Adamı” seçilen The Brain Group Kurucusu Emir Kosif “4 Yanlış 1 Doğruya Götürür” eğitimiyle gençlere bilgi ve tecrübelerini aktaracak. Zarafet, İmaj ve İletişim Uzmanı Ayça Kuru’nun “Sosyal Yaşamda Kişisel İş Etiketi, İmaj ve İletişim” eğitimiyle katılacağı Kariyer Eğitim Günleri’nin son konuğu “Siz Hiç İlham Perisi Gördünüz Mü?” konusuyla Akademisyen ve Fikir Yazarı Prof. Dr. Uğur Batı olacak.

Eğitimlerin sonunda gençlere katılım belgesinin verileceği programlar 18 ve 25 Aralık’ta devam edecek. İBB Kariyer Eğitim Günleri ile ilgili tüm detaylar  gencliksporkariyer.ibb.istanbul adresinde yer alıyor.

BİZİ TAKİP EDİN

Instagram: sariyerpostagazetesi

Twitter: sariyerposta


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol