Başkan Genç'ten öğrencilere ziyaret!

Başkan Genç'ten öğrencilere ziyaret!

25 Şubat 2015 Çarşamba 16:27
3377 Okunma
Başkan Genç'ten öğrencilere ziyaret!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu İlk ve Orta Okulu’nu ziyaret etti. Okul aile birliği ve yöneticilerle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Genç, okulun eksiklerini yerinde inceledi.


Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve belediye birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda, çocukların daha iyi bir alanda eğitim görebilmesi için detaylı şekilde konuşuldu ve not alındı.

635604742589794153Sarıyer Belediyesi olarak temel amaçlarının yaşamı kolaylaştırmak ve yarının yaşamını kurmak olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Başkan Genç, ‘’İnsanın var olduğu her yerde aktif şekilde olmaya çalışıyoruz’’ dedi. Sarıyer ilçesindeki okulları düzenli olarak ekibiyle birlikte ziyaret eden Genç, okulların lojistik ihtiyaçlarının yerel yönetimlere bağlanması gerektiğinin bir kez daha altını çizdi.

Okulların öncelikli ihtiyaçlarının başında gelen lojistik eksiklerin giderilmesini temel görev edindiklerini söyleyen Başkan Genç; ‘’Bütün okulları ibadethahenelerde yaptığımız gibi temizlemeye çalışıyoruz. Daha hijyenik ortamda eğitim almaları için temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılıyor, çeşitli yerlere ulaşımlarının sağlanması için araç veriyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için Sarıyer’de 10 mahallede SAGEM'i (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) kurduk. Çocuklarımız okul saatlerinin dışında burada da eğitim görebiliyor’’ diye635604743065429006 konuştu.

Uluslar arası kardeş belediyecilikten de bahseden Başkan Genç; ‘’İki şehrin ötesinde, okulların kardeş olmalarını da hedef alıyoruz. Sarıyer’de 6 okulumuz Almanya Aachen’dan 6 okul ile kardeş okul oldu. Aynı ilişkilerin devamı burada da olabilir’’ dedi ve çocukların eğitimin yanında mutlaka bir sanat dalı veya spor dalını takip etmesi gerektiğini belirtti.

Toplantı sonrasında öğrencilerle bir araya gelen Başkan Genç, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı ve günün anısına fotoğraf çektirdiler.


Son Güncelleme: 25.02.2015 16:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol