1. dönem coşkulu bir etkinlikle son buldu

1. dönem coşkulu bir etkinlikle son buldu

23 Ocak 2015 Cuma 18:56
2392 Okunma
1. dönem coşkulu bir etkinlikle son buldu

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Birinci dönem karne dağıtım töreni Sarıyer Mehmet Akif İlk ve Orta Okulunun ev sahipliğinde gerçekleşti.


Karne dağıtım törenine Sarıyer Kaymakamı Sayın Gürsoy Osman Bigin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması başlayan programda Okul Müdürü Hatice Dalkılıç günün anlamını içeren bir konuşma yaptı.

karne 5Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz konuşmasında: “Siz öğrencilerimizin öncelikle kendinize layık birer kişi olmanız, sonra bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanmanızdır. 2. dönemi bu sözler ışığında değerlendirmeniz ve yılsonun da ailenizi ve bizleri sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz en büyük dileğimdir” dedi.

karne 6Başarının sadece notlarla belirlenemeyeceğini söyleyerek iyi bir insan olmanın önemini vurgulayan, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin: “İlçemizde 55000’e yakın öğrenci, 2500 Öğretmen bulunmaktadır. Karnelerini alan öğrencilerimizin şayet notları düşükse 2 dönem daha planlı daha istekli bir çalışma sonucunda kötü olan notları mutlaka iyiye dönüşecektir” diyerek bir nebze de olsun moral verdi.

1 Dönem eğitim ve öğretim konusunda sorunsuz bir şekilde tamamlandıklarını belirten Bilgin, Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına ve törende emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Protokol konuşmalarının ardından öğrenci şiiri, monolog, müzik dinletisi, oratoryo, halk oyunları gösterilerinin ardından program ikram ile sonra son buldu.

karne 1

 

 

 

 

 

larne  8

 


Son Güncelleme: 23.01.2015 18:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol