Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Covid-19 salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini söyledi. Kluge, "Virüs olmaya devam edecek. Ancak kısıtlamalara ihtiyaç olacağını düşünmüyorum" iye konuştu. Detaylar haberimizde... (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Covid-19 salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini söyledi. Kluge, "Virüs olmaya devam edecek. Ancak kısıtlamalara ihtiyaç olacağını düşünmüyorum" iye konuştu. Detaylar haberimizde...

Danimarka devlet yayıncısı DR'ye açıklamalarda bulunan Kluge, 2021 yılının da Covid-19 yılı olacağını, ancak 2020 yılına göre daha temkinli ve yönetilebilir olacağını belirtti. Kluge, 2020 yılında göre corona virüs hakkında daha çok bilgi sahibi olunduğunu belirterek, en kötü senaryonun geride kaldığını söyledi.

"Mutasyonlar için temelden aşı üretmeye gerek"

Kluge, corona virüs'ün mutasyona uğramasının normal olduğunu ve virüsün bulaştığı kişiye uyum sağlamaya çalıştığını ancak mutasyonların hızlı yayılmasının kendilerini endişelendirdiğini anlattı. Kluge, mutasyonlar için temelden aşı üretmeye gerek olmadığını, mevcut aşıların mutasyonlara göre düzenlenebileceğini ifade etti.

SARIYER POSTA GAZETESİ