Elektrik faturaları vatandaşa saç baş yolduruyor. Ne kadar az kullanırsan o kadar çok para dönemini yaşıyoruz... 

Kaymakam Kalaylı’dan Hüseyin Özcanlar’a ziyaret Kaymakam Kalaylı’dan Hüseyin Özcanlar’a ziyaret

Sarıyer’de bir büfe işletmecisine geçtiğimiz aydan daha az elektrik tüketmesine rağmen 1400 TL daha fazla fatura geldi.  Ekonomi böyle giderse küçük esnaf diye bir şey kalmayacak diyen esnaf, “Ekonominin kötü gidişatı karşısında çocuklarım için daha fazla çalışmak zorunda hissediyorum kendimi. Ama çalıştığım her gün de daha fazla zarar ediyorum. Tam bir çıkmazın içerisindeyim” dedi.

Elektrikte eylül ayı başında mesken abonelerine yüzde 20, sanayide yüzde 50, ticarethanede yüzde 30 zam yapıldı. Yapılan zammın faturalara yansımaya başlamasıyla ise vatandaşın beli iyiden iyiye doğrulmaz oldu.

GELEN YÜKSEK FATURALAR HAYRETLER İÇİNDE BIRAKIYOR!

Vatandaşlar yapılan zamlarda beraber daha az elektrik tüketiminde bulunmasına rağmen daha fazla fatura bedeli ödemeye başladı. Özellikle sanayi ve ticarethanelerdeki elektrik faturalarındaki fark işletmecileri hayretler içinde bırakıyor. Geçtiğimiz ay günlük ortalama 62,352 kw elektrik kullanımına karşın 5.719 TL fatura bedeli ödeyen işletmeciye bu ay günlük ortalama 57,338 kw elektrik kullanımına karşın 7.100 TL fatura geldi.