İz Sarıyer Hareketi, Cumhuriyet’in ilanının 95. yılında ‘Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği’ organize etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla salonu dolduran minikler, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte kutlama pastası kesti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümünde, her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet Bayramı Sarıyer’de coşkuyla kutlandı. Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, İz Sarıyer Hareketi’nin organize ettiği ‘Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği’ Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yüzlerce çocuğun ve ailenin katılımıyla gerçekleşti. “Geleceğe iyi bir iz bırakıyoruz” sloganıyla yola çıkarak sosyal ve ekonomik alanda çalışmalar yürüten İz Hareketi, hazırladığı birbirinden eğlenceli etkinliklerle çocuklara hem Cumhuriyet’in önemini anlattı hem de keyifli bir gün geçirmelerini sağladı.

Minikler doyasıya eğlendiler

Ülkemiz için en önemli günlerden biri olan Cumhuriyet Bayramı’nın coşkuyla kutlandığı şenlik, Cumhuriyet temalı interaktif evet-hayır oyunu ile başladı. Palyaço, çeşitli oyunlar, gösteriler, tiyatro ve birbirinden renkli etkinliklerle devam eden programda 95. yıl kutlama pastası kesildi. Gün boyunca doyasıya eğlenen çocuklara etkinlik sonunda çeşitli hediyeler verildi. Organizasyon Barış İçin Müzik Senfoni Orkestrası ve Korosu’nun verdiği konserle son buldu.