Sarıyer Spor Kulübü kongresini yapıp, ilk toplantısını da 13 Temmuz Salı günü gerçekleştirdi. Hayırlı uğurlu bir sezon diliyorum.

Saffet Akkoyun istediği kıvamda bir yönetim yapıp görev dağılımını da yaptı. Her zaman olduğu gibi bu sezonda takımımın peşinde olup destek vermeye devam edeceğim. Tabi ki siyasi çalışmalar elverdiği müddetçe. Destek verirken yapıcı eleştirilerimi de yapacağım. Ama görünen o ki bu sezon erken başlayacak eleştiriler.

Ebabil kuşlarından aldığım haberlere göre her sene olduğu gibi bu sene de paralar çöp olacak. Gene plansız bütçeler, gene plansız transferler ve gene yeni hocanın buyruklarını yerine getirme halleri devam edecek. Zira içerde futbolun içinden gelmiş, futbolu ve futbolcuyu bilen kimse yok. Plansız, programsız ve sadece menajer tavsiyesi ile hoca ve futbolcu almaya devam edilecek sanırım.

Alacağınız hocayı sadece şampiyon olmak için alırsanız, doğal olarak alttan gelen gençler adamın umurunda olmaz. O da buna göre kadro ister. Ya da kendi adamlarını zengin yapmak ister. Aynı şeyleri her sene yazmaktan bıktım. Ama parayı verenler bıkmadı.

Siz teknik ekibin içine Sarıyerli bir yardımcı hoca monte etmezseniz gene paralar çöp olur bilesiniz. Zaten gerek transfer gerekse kamp için geç kalındı. Üstüne de bu tür hatalar olursa telafisi zor olur bilesiniz.

Bertuğ kalsaydı bu sezon santrafor yada kanat oyuncusu sıkıntınınız olmayacaktı. Üç kuruş para için elimizden gitti çocuk. Kaleci Ali keza aynı şekilde gitti. Hep yumurta ağza gelince, eyvah diye diye bu tür değerleri kaybettik.

Birazda kongreden bahsedeyim. Akkoyun un elini öpüp başarılar diledim. Kendisi benle çalışmak istemediğini dile getirmiş olsa bile benim için kağıt üstünde yönetici olmak çokta mühim değil. Önemli olan her zaman kulübümün yanında olmamdır. Siyasiler, Belediye Başkanı ve GERÇEK DUAYEN (bazıları gibi çakma değil) Sami Canel'in konuşmaları dikkat çekiciydi. Gökhan Zeybek aklı sıra orada bile oy avcılığına çıkıp sporu siyasete alet etmesi spor ahlakına yakışmadı. AK Parti Sarıyer ilçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun konuşmasında destek verip yapılması gerekeni yapacağını söylemesi ise kulübe verdiği önemi göstermiştir.

Şimdi er meydanı.. Bakalım kim ne kadar taşın altına el koyacak. Ezcümle, bu kafayla gidilirse körler sağırlar birbirini ağırlar. Biz de yazar dururuz.

Anahtar Kelimeler:
ÇÖPTEKİ PARALAR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol