Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Sarıyer Spor Kulübünün basın sözcüsü Ali Büyükasar, kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Sarıyer Spor Kulübü’nün çok önemli bir camia olduğunu belirten Büyükasar, “Türkiye’nin en köklü ve en büyük camialarından biri olan Sarıyer, İstanbul’un 4’üncü büyük futbol takımıdır” dedi.

“Marka değerimiz üst seviyede”

Sarıyer’in tarihi başarıları hakkında bilgiler veren Büyükasar, “Balkan Kupası’nı kazanmış 3 takımdan biriyiz. Milli takım seviyesinde nice oyuncular yetiştirmiş, çok köklü ve değerli bir camiayız. Takımımızın marka değeri çok üst seviyede ancak; içinde bulunduğumuz şartlar ve durum, kulübümüzün marka değeri ile örtüşmüyor. Bu da bizi üzüyor” diye konuştu.

“Bir üst lige çıkmak, bu yönetime nasip olacak”

Sarıyer’in Süper Lig’de olması gerektiğinin altını çizen Basın Sözcüsü Ali Büyükasar, “Akılcı planlamayla kısa vadede Spor Toto 1. lige yükselebiliriz. Şu an 2. ligde devam ediyoruz. Aldığımız puanlar bizi memnun etmemekle birlikte yeni bir yön tayin ettik ve Orhan Kaynak hocamızla anlaştık. Teknik ekibimiz onun liderliğinde inşallah başarıya ulaşacak. Başkanımız Saffet Akkoyun ve yönetim kurulumuz elinden geldiğince çalışarak kulübümüzü başarıya ulaştırmak için uğraşıyor. İnşallah bir üst lige çıkmak, bu yönetime nasip olacaktır” ifadelerini kullandı.

Tesisleşme için destek istedi

Sarıyer’in tesisleşme anlamında bir yapılanması olmadığını anlatan Büyükasar, destek beklediklerini söyledi. Büyükasar, “Bizler modern bir stadyumumuz, antrenman sahalarımız ve altyapı tesislerimiz olmasını istiyoruz. Ancak maddi güç olmadığı zaman, bu tip tesisleşmeyi Süper Lig takımları bile yapamıyor. Bu noktada devletimizin, belediyemizin, mülki idare amirlerimizin desteği gerekiyor. Bir Sarıyerli olarak; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi ve devletimizden bu konuya el atmasını, Sarıyer’e destek olmalarını istiyorum. Sarıyerli gençlerin Sarıyer Spor Kulübü’nde yetişmelerine katkıda bulunmalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Lacivert-beyazlı taraftarların desteğinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Büyükasar; iyi günde kötü günde Sarıyer’in yanında olmaları gerektiğini belirterek sözlerine son verdi.