'Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'

'Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'

07 Eylül 2016 Çarşamba 10:38
1023 Okunma
'Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hicran Çelikyay, 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

MİLLİ İRADE RUHUNUN CANLANIŞI

Meclis Üyesi Hicran Çelikyay ‘ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ‘Milli irade ruhunun canlanışı’ başlıklı konuşmasında, “Başkomutanımız, Cumhurun başı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle olayların en başından beri meydanlara koşan, milletin silahlarını, milletine yönelten alçakların üzerine kararlılıkla yürüyen cesur milletimiz, ne kadar büyük bir millet olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti, tüm iç ve dış düşmanlara, sözde üst akıl sahiplerine, dost görünümlü hainlere rağmen Yüce Allah’ın yardımı ile her daim daha güçlenerek ilerleyecek; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Hicran Çelikyay ‘ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili konuşmasının tamamı şöyle:

15 Temmuz 2016 gecesi kendilerini Yurtta Sulh Konseyi olarak tanımlayan, dışarıdan bir üst aklın koordine ettiği, FETÖ terör örgütüne mensup bir grup terörist tarafından milli bütünlüğümüze, demokrasimize, bağımsızlığımıza, milletimize karşı askeri darbe teşebbüsü gerçekleştirilmiştir. Darbe girişimi sırasında, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün kapatılması ile başlayan süreçte, Türk Silahlı Kuvvetlerinin internet sitesinde ve TRT'de sözde bildiri yayınlanmış; Türkiye Büyük Millet Meclisi F-16 savaş uçakları ile dört kez bombalanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na bombalama girişimi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı suikast girişiminde bulunulmuştur. Genelkurmay Başkanı rehin alınmıştır. Halkımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile darbeye tepki göstermek, demokrasiye sahip çıkmak için kent meydanlarına, havalimanlarına ve darbeci askerlerin cebren girdiği diğer kurumlara gitmiş; teröristlerin ateş açmaları ve bombalamaları sonucu 241 vatandaşımız şehit olmuş, binlerce vatandaşımız da yaralanmıştır

“SARIYERLİLER DE KAHRAMANCA DARBEYE KARŞI KOYMUŞLARDIR”

15 Temmuz gecesi tüm ilçelerde stratejik öneme sahip kurumlar darbeciler tarafından ele geçirilmek istenmişti. Sarıyer ilçemizde de Borsa İstanbul binası önünde darbecilerle vatansever halkımız karşı karşıya gelmiş; tüm Sarıyerliler kahramanca darbeye karşı koymuşlardır. Çatışma sonucunda biri polis memurumuz olmak üzere üç şehit verilmiştir. Aynı şekilde Fatih Saraçhane’de İBB binası önünde 18 şehit verilmiştir. Buradan tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

16 Temmuz sabahı, Milletin iradesiyle görev başında olan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Hükümetimize, parlamentomuza ve seçilmiş siyasilerimize yönelik cüret edilen darbe girişimi, başta aziz milletimizin cansiperane mücadelesi, cesareti, demokrasiye ve parlamenter sisteme inancı, iman gücü ile olmak üzere, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye gönülden bağlı olduklarını darbenin ilk saatlerinden itibaren ifade eden MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu nezdinde tüm siyasi parti temsilcileri ile darbe girişimin karşısında yer alan Aziz Ordumuzun ve Emniyet Teşkilatımızın operasyonları sonucunda bastırılmıştır.

"AZİZ MİLLETİMİZ ÜZERİNDE EZELDEN BERİ KARANLIK PLANLAR YAPILMIŞTIR"

Darbeci teröristlere; “cebir ve şiddet kullanarak TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs”, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye teşebbüs”, “halkı, Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetine karşı silahlı isyana tahrik” ve “cumhurbaşkanına suikast” suçlarından soruşturma başlatılmıştır.

Bu aziz millet üzerinde, bulunduğumuz coğrafyada ezelden beri her dönem karanlık planlar devreye sokulmak istenmiştir. Milletimiz hem dışarıdan düşmanlar hem içeriden hainlerle mücadele etmek zorunda kalmıştır. Osmanlı üzerinde oynanan oyunlar, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımız sonrası yeni Türkiye Cumhuriyeti üzerinde de devam etmiştir. İki askeri darbe, çeşitli darbe girişimleri, post modern darbe, yıllardır süren PKK ve türevleri ile son yıllarda ortaya çıkan DAEŞ ve FETÖ terörü ülkemizin kalkınmasına, büyümesine ve güçlenmesine odaklanmasına engel olmuştur.

“BU GİRİŞİM, ASLINDA ÜLKEMİZİ BİR İŞGAL VE SEVR’İ HORTLATMA HAREKETİDİR”

En son FETÖ terör örgütünün kalkıştığı darbe ile sonradan ortaya çıkan planlara bakıldığında bu girişim, aslında ülkemizi bir işgal ve Sevr’i hortlatma hareketidir. Milletimizin asil mücadelesi olmasaydı, darbe başarılı olunsaydı öncelikle hiç birimiz burada, halkın iradesinin temsil eden bu mecliste bulunamayacaktık. Tüm ülkeyi olduğu gibi dünyanın göz bebeği İstanbul’u, İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’i de,  hain güçler yönetiyor olacaktı. Akabinde güneydeki çeşitli terörist gruplara sınırlar açılacak ve NATO’nun müdahalesine imkan tanınacaktı. Bu anlamıyla bu kalkışma, tarihimizdeki en hain girişim olarak tarihe geçmiştir.

Darbenin başarısızlığıyla birlikte siyasi liderlere suikast girişimleri de bu hainlerin planlarında yer almıştır. Nitekim teröristler tarafından Artvin’de CHP lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP konvoyuna saldırı gerçekleştirilmiştir. Buradan tekrar geçmiş olsun diyerek saldırıyı kınıyoruz ve saldırıda kaybettiğimiz şehidimize Allahtan rahmet diliyoruz.

“HAİNLERİN KARANLIK HEDEFLERİNE ULAŞMALARI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Başkomutanımız, Cumhurun başı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle olayların en başından beri meydanlara koşan, milletin silahlarını, milletine yönelten alçakların üzerine kararlılıkla yürüyen cesur milletimiz, ne kadar büyük bir millet olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu kadar güçlü ve birbirine bağlı bir milletin karşısında hainlerin karanlık hedeflerine ulaşmaları da mümkün değildir. Bundan önce olmadığı gibi bundan sonra da bu coğrafya üzerinde kimse operasyon yapamayacaktır. Bu millet, milli irade ve tam bağımsızlık üzerinde hiçbir gücü bugüne kadar tanımamış, bugünden sonra da tanımayacaktır. Kurtuluş savaşında ortaya çıkan Milli bağımsızlık ruhunun yanında 15 Temmuz gecesi ortaya çıkan Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak ve Tek Vatan anlayışının vücut bulduğu 15 Temmuz Direniş ruhu gelecek nesillerimize bizim kuşağımızın en değerli miraslarından biri olacaktır.

“MİLLETİMİZ BİR KEZ DAHA BAĞIMSIZLIĞINA SAHİP ÇIKTI”

Demokrasiyi korumak, milli iradeye sahip çıkmak adına meydanları terk etmeyen aziz milletimize, demokrasinin ve hükümetimizin yanında yer alan siyasi partilerimize ve liderlerine, gece boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde demokrasi nöbeti tutan AK Parti, CHP, MHP milletvekillerine, olayın başından beri hemen devreye girerek darbeye kalkışanlara yönelik hemen yakalama ve tutuklama kararı çıkaran Savcılarımıza, Emniyet Teşkilatımıza, her türlü olumsuz şartlara rağmen yayınlarını sürdüren basın kuruluşlarımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin en üst kademesinden en alt kademesine kadar milletine kasteden alçaklarla mücadele eden onurlu askerlerimize teşekkür ediyoruz.

Bir ülkeyi anlamlı kılan ülke yapan; milleti, O milletinin bütünlüğü ve birlikteliğidir. Milletimiz, bir kez daha bağımsızlığına sahip çıkmış, “egemenlik milletindir” diyerek dünyaya mesaj vermiştir. Darbeden 40 gün sonra güney sınırlarımızda askeri harekat düzenlenmiş; cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılmıştır. Son söz olarak bir kez daha ifade etmek gerekirse; Türkiye Cumhuriyeti, tüm iç ve dış düşmanlara, sözde üst akıl sahiplerine, dost görünümlü hainlere rağmen Yüce Allah’ın yardımı ile her daim daha güçlenerek ilerleyecek; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ilelebet payidar kalacaktır.

BELEDİYE “ŞEHİT AİLELERİ İÇİN NE YAPIYOR?” DİYE SORDU

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hicran Çelikyay konuşmasının bitiminde verdiği soru önergesi ile Sarıyer Belediyesi’nin şehit yakınlarına destek amacıyla ne gibi çalışmalarda bulunduğunu ve bu konuda ileride neler yapılmak istenildiğini sordu. Çelikyay’ın sorusunu yanıtlayan Belediye Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun ise, olağanüstü hal nedeniyle ilçe belediyelerinin eskiden olduğu gibi birçok konuda özgün çalışmalar yürütemediğini, bu konuda İBB’de yapılacak toplantıda ortak karar alınacağını ve buna göre hareket edileceğini söyledi.

 

 

 
banner69
Son Güncelleme: 07.09.2016 10:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
<