Maslak'ta Bitmeyen Trafik Çilesinin Nedeni Servisler

Maslak'ta Bitmeyen Trafik Çilesinin Nedeni Servisler

10 Mart 2016 Perşembe 19:46
2561 Okunma
Maslak'ta Bitmeyen Trafik Çilesinin Nedeni Servisler
Maslak, trafik açısından artık İstanbul'un en çileli noktalarından biri. Servis şoförü, güzergahı kullanan sürücü, toplu taşıma kullanan yolcular herkes durumdan şikayetçi.
Türkiye'nin en yüksek binalarının, o binalarda da ülkenin en büyük şirketlerinin bulunduğu Maslak, İstanbul 'un trafik yoğunluğu açısından en sorunlu bölgesi haline geldi. Sabah ve akşam, günde 2 kez personel taşımak üzere caddeye giren yüzlerce servis aracının park ettiği dakikalarda bölgede tam bir trafik keşmekeşi yaşanıyor.

"O SAATLERDE" 3 ŞERİDİN 2'Sİ İPTAL OLUYOR

Sabah işlerine, iş bitişi evlerine gitmek isteyen personeli taşıyan servis araçlarının yol kenarına park etmesi nedeniyle üç şeritli yol ikiye, hatta kimi zaman tek şeride düşüyor. Aynı bölgede bulunan dev şirketlerde çalışanların kademeli olarak çıkış yapmalarına rağmen yol tıkanıyor, ambulans İtfaiye aracı gibi acil müdahale ekiplerinin geçişi bile zor, hatta çok zor hale geliyor.

ORADAN ORAYA KOŞUŞTURUYORLAR

Toplu ulaşım araçları duraklara yanaşamıyor. Yolcular çileden çıkıyor. Cadde ortasındaki otobüs, minibüs ve servislerine binebilmek için tehlikeyi göze alan onlarca kişi oradan oraya koşuşturuyor.

maslak yolHAFTANIN 5 GÜNÜ.. HER SABAH.. HER AKŞAM.. AYNI SAATTE..

Sabah saat 07: 00 ve akşam 17: 00 de yaşanan çile, diğer saatlerde kısmen de olsa hafifliyor. Ama bölgedeki iş merkezlerinde Türkiye'nin en büyük şirketleri olunca trafiğe bu saatlerde de "normal" demek kolay değil. Sabah saatlerinde, servislerin yolcularının indirir indirmez hareket etmesi nedeniyle akşama göre daha az sorun yaşanıyor.

"SERVİS ARACI YOĞUNLUĞU"

Maslak  trafiğinde kalan bir sürücü sıkışıklığın tek sebebini servis araçlarına bağlarken, bir taksi şoförü servis araçlarının başka bir yere alınması önerisinde bulundu. Büyükdere Caddesi'ni kullananlar bu saatlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle yaklaşık 1,5 saat kayıp yaşadıklarını dile getirdi.

SERVİSÇİLER DE DERTLİ: SÜREKLİ CEZA KESİLİYOR

Büyükdere Caddesi çevresinde yer alan iş yerlerinde servis araçlarının girebileceği park ya da açık alan olmaması nedeniyle personeli yol üzerinde indirmek-bindirmek zorunda kalan servis şoförleri de durumdan rahatsız.

SÜRÜCÜ DE YOLCU DA TRAFİK KİLİDİYLE BOĞUŞUYOR

Servis araçlarının yolcularını almak için 10 dakika beklemesi bile söz konusu noktada trafiğin katlanarak yoğunlaşmasına yol açıyor.Bundan sonra, direksiyon başındaki her sürücü ve taşıdığı yolcular Maslak'taki trafik kilidini çözmek için uğraş veriyor.

 "2 KİLOMETRELİK YERİ 1 SAATTE GİTTİĞİMİZ OLUYOR"

Trafiğin Seyrantepe'de bulunan Galatasaray stadından Sarıyer'e kadar uzanabildiğini belirten servis yetkilisi Salih Bayraktaroğlu, 'Trafik yoğunluğunu çok etkiliyoruz. Ama Maslak  bölgesinde hizmet veren firmaların otoparkı yok. Otopark hizmetini Büyükdere Caddesi üzerinden karşılamak durumunda kalıyoruz. 2 kilometrelik yeri 1 saatte gittiğimiz oluyor" diye konuştu. Uygulamanın kendileri için de sorun teşkil ettiğini söyleyen Bayraktaroğlu, 'Servis şoförleri burada sürekli ceza yiyor. Hatta aynı dakikada 2 farklı ceza yiyen arkadaşımız var" dedi.

 'YAPTIĞIM İŞTEN NEFRET EDİYORUM"

Maslak'tan personel taşıyan bir servis şoförü de aldığı cezalardan bezmiş durumda. 8 aydır 8 kez ceza kesildiğini belirten servis şoförü 'Bir ceza 80 lira, benim zaten günlüğüm o kadar" diyerek isyan etti. Bu işi yapmak zorunda olduklarının ancak kendileri için uygun koşulların olmadığını vurgulayan servis şoförü 'Bu sıkışıklığı isteyerek yapmıyoruz, ancak yapmak zorundayız. Dakikalık da olsa yarattığımız kargaşa nedeniyle, yaptığım işten nefret ediyorum. Hiçbir binanın önünde otopark sistemi yok. Mecburen ana cadde üzerinden alım yapıyoruz" diye konuştu.


Son Güncelleme: 10.03.2016 19:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol