Engin Ülker: Bu vefasızlık yakışmadı

Engin Ülker: Bu vefasızlık yakışmadı

17 Haziran 2015 Çarşamba 16:55
7558 Okunma
Engin Ülker: Bu vefasızlık yakışmadı

1982- 1994 döneminde rüya takım olarak adlandırılan Sarıyer’de futbol oynayan ve uzun yıllar boyunca da dönem dönem takım kaptanlığı yapan Engin Ülker’e Sarıyer Spor Kulübü’nden vefasızlık.


Ali Çoban, Selçuk Yula, Yaşar Duran,  Cem Pamiroğlu, Mustafa Yücedağ, Erdem Acar, Fantom Ahmet, Rıdvan Dilmen, Sercan Görgülü, Esat Bayram, Fikret Demirel, Erdoğan Arıca, Erdal Keser gibi Türk futbol tarihinin unutulmaz isimleriyle birlikte Sarıyer’in başarısı için ter döken ve 1982 - 1994 döneminde sayısız başarılara imza atan kadroda yer alan Engin Ülker, geçen sene göreve başladığı Sarıyer Spor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu görevinden alındı.

sariyerrrrr‘Yeni alt yapı sorumlusu gelecek, o isterse sizinle çalışacağız’ gerekçesiyle görevden alınan Ülker, kararı 2 Haziran’da işe giderken öğrendiğini ifade etti. Konuya ilişkin Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nu ziyaret eden Emektar Engin Ülker karara tepki gösterdi. 50 yıllık Sarıyerli olan ve kulübe hizmet veren Ülker, “Ben kendi kulübümü seviyorum. Bizler efsane kadro ile Sarıyer’in başarısı için ter döktük.  82 - 94 dönemlerinde sayısız başarılara imza attık. 2 Haziran’da işe gittiğim de o kararı öğrendim.  Bana yeni alt yapı sorumlusu gelecek, o isterse sizinle çalışacağız’ denildi.  Bu karar emek veren biri olarak ben çok üzdü.  Ama her şeye rağmen ben kulübüme aşığım. Şu an görev yapmazsam da Sarıyer Spor Kulübü benim evim. Çünkü biz başka kulüp tanımadık. Bu kulübe belki bugün değil ama daha sonra en başarılı bir şekilde hoca olarak kulübe döneceğim. Sarıyer’e hizmet edeceğim”  şeklinde konuştu.

Zor şartlarda Sarıyer’de kalarak Sarıyer için mücadele ettiklerinin altını çizen Ülker, “Bunu hak ettiğimi düşünmüyorum. Bu karar emek veren biri olarak çok zoruma gitti. Sarıyer’de oynamış ve çeşitli liglerde, takımlarda yöneticilik, alt yapı sorumluluğu yapan ve birçok Sarıyer’li antrenörlük lisansı olan eski hocalarımız var. Bu kadar Sarıyerli hoca varken kulüp neden eklindeki imkanları kullanamıyor. Çok zor şartlarda Sarıyerimizi 1. Ligte tutan 4 büyüklere kafa tutan takımla başarıdan başarıya koştuk. Şimdi soruyorum yöneticilerimize bu vefasızlık değil de nedir?” diye sordu.

 

 


Son Güncelleme: 17.06.2015 16:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol