Twitçi Müdüre Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu

logo

Twitçi Müdüre Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu

Twitçi Müdüre Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu

1Züppe Twitçi olarak basın yer alan Sarıyer Vehbi koç Vakfı lisesi müdürü Maksut Balmuk hakkında İstanbul 9.idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Gezi direnişi  ve Duran adam eylemlerine katıldığı gerekçesi ile görevden alınan,hakkında dava açılan Maksut Balmuk için mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Maksut Balmuk; “Hakkımda Gezi direnişi ve duran adam eylemleri nedeniyle soruşturma açılmıştı. Müfettişler ceza uygulamayınca dosya iki kez iade edildi. Dük duruş sergileyen müfettişler de aynen iade etmişler. Daha sonra hiç kimseyi hedef almaksızın, hakaret maksadı olmaksızın Twitter’de kullandığım ve ‘yeni ortaöğretime geçiş sistemini bir grup züppe hazırlayıp bakana mı sundu?’ şeklindeki paylaşımım üzerine başkaca iki müfettiş görevlendirildi. Bu cümleden nasıl öyle bir anlam çıkarıldı ise MEB Müsteşarı Yusuf Tekin beye Züppe dediğim sonucuna varılarak cezalandırıldım. Görevden alındım. Aslında eylem sürecinin, çapulculuğun intikamı alınmaya çalışıldı. Asli mesleğim öğretmenliğe döndürüldüm ve bunu da başarıyla, zevkle yürütüyorum.” dedi.

“EĞİTİM -İŞ’E DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Balmuk, “O dönemde hukuki mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizi belirtmiştik. Hukuk mücadelesinde İstanbul 9. İdare Mahkemesi görevden alınma işlemimi durdurmuştur. Adalet yerini bulmuştur. Bu da göstermektedir ki halen yürütmenin peşinden gitmeyen yargıçlarımız ve müfettişlerimiz var aksileri olduğu gibi, Bundan sonra hiç kimse, devlet gücünü kullanarak Don Kişot’un yel değirmenleri ile savaşması gibi Don Kişot’luk yapıp yaranmaya ve eğitimcilerle uğraşmaya kalkışmasın.Bu süreçte eylemsellik ve hukuk mücadelesi noktasında her zaman destek olan eşim, ailem, dostlarım ve sendikam Eğitim-İş’e teşekkür ediyorum.”Dedi.

Etiketler: » » »
1145 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.