Zeybek: İstanbul’un trafik sorunu tünellerle çözülemez!

logo

Zeybek: İstanbul’un trafik sorunu tünellerle çözülemez!

Zeybek: İstanbul’un trafik sorunu tünellerle çözülemez!

 

İstanbul’un en önemli sorunların biri olan trafiği rahatlamak için şehrin ana arteleri E-5 ve E-6’yı bağlayacak birbirinden bağımsız 6 tünelin yanı sıra, Sarıyer Kilyos karayoluna da bir tünel inşa edilecek.

Oylamada red oyu kullanan CHP grubu adına konuşan İBB Meclis Üyesi Gökan Zeybek, İstanbul’un ulaşım sorununa tünellerle uzun vadede çözüm üretilemeyeceğini, aynı güzergah için metronun daha uygun olduğunu belirtti.

İstanbul’un trafik sorunun karayolu ve lastik tekerlekli araçlara yönelik çözümlerle sonlandırılamayacağını savunan CHP grubu, aynı hatta metro sistemi yapılması gerektiğini belirterek, oylamada ‘red’ oyu kullandı.

sariyer-tuneli-giris-cikisi-bitkilendirmesi--5646CHP adına söz alan İBB Meclis Üyesi Gökan Zeybek, “23 km uzunluğundaki karayolları tünelleri İstanbul’un ulaşım meselesini, lastik tekerlekli araçlarla çözme anlayışımıza yeni bir yük getirecektir. Kısa vadede olumlu sonuçlar doğursa bile uzun vadede hiçbir şekilde İstanbul’un sorununu çözmeyecektir” diye konuştu. Proje için ilgili kurumların görüşlerinin alınmadığını ve bağlayacak bağlantı yolları için gerekli planlamanın yapılmadığını savunan Zeybek, “1,5 milyon insanın kullandığı güzergahta metro hattının daha faydalı olacağına inanıyorum. İstanbul’da her bir mahallede metro durağı bulunmaz ise yaşadığımız zorluklar devam edecektir” dedi.

Etiketler: » » »
1469 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.