Zeybek, adaylığını resmen açıkladı

logo

Zeybek, adaylığını resmen açıkladı

Zeybek, adaylığını resmen açıkladı

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na adaylığını düzenlediği bir basın toplantısıyla açıkladı.

gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik-9-768x576

CHP İstanbul İl Başkanlığı kongresinde en güçlü adaylardan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, düzenlediği bir basın toplantısıyla resmen adaylığını açıkladı. CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Zeybek’e, gerek Sarıyer’den gerekse İstanbul genelindeki çok sayıda teşkilattan destek geldi. İstanbul’da görevli 20 ilçe başkanının da bizzat katıldığı toplantıya CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile ilçe teşkilatından çok sayıda kişi katıldı.

“Ülkenin güvenebileceği tek güç CHP’dir”

gokan-zeybek-aday-chp-il-baskanlik-4-768x576

Bu demokratik mücadelede tüm partililerden destek isteyen Gökan Zeybek, İstanbul’un bu şekilde yönetilemeyeceğini söyledi. Konuşmasında AK Parti iktidarını ve sık sık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alan Zeybek şöyle konuştu; “Bugün işçi sendikaları susmuşsa, sendikalar susturulmuşsa, sivil toplum örgütleri korkudan konuşamıyorsa, gazeteler susturulmuşsa, televizyonlara el konulmuşsa o zaman geriye bu ülkenin tek güveneceği bir güç kalıyor o da bizim anne babamız kadar sevdiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi!

Tutuklu gazetecilere destek için Silivri’ye gitti

gokan-zeybek-cezaevi2-768x576

Öte yandan İl Başkanlığı’ndaki adaylık açıklamasından sonra Gökan Zeybek ve eşi, Silivri Cezaevi önündeki gazetecilerin özgürlük çadırını ziyaret etti. Zeybek ve eşi, gazeteciler için başlatılan özgürlük nöbetini sanatçı Edip Akbayram’dan devraldı ve bir süre cezaevi kapısında kurulan çadır önünde nöbet tuttu.

Sarıyer Gazetesi

 

Etiketler: » » » » »
1503 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.