Zekeriyaköy'deki alternatif yolun ismi ne olacak?

logo

Zekeriyaköy’deki alternatif yolun ismi ne olacak?

Zekeriyaköy’deki alternatif yolun ismi ne olacak?

DSC_0091Zekeriyaköy’de yeni açılan alternatif yola Sarıyer Belediye Meclisi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Adasu Sokak ismi verildi. Daha önce Üç Gül ismini beğenmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın bu isme de karşı çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan, alternatif yolun isminin Adasu Sokak olmasına karar verildi. Çevre ve Sağlık Komisyonu’nca kabul edilen Adasu ismi, ilçe meclisinde geçtiğimiz ay kabul edildi. Ancak söz konusu isim Zekeriyaköy’de kimi çevrelerce beğenilmedi ve eleştiri konusu olmaya başladı.

Üç Gül’ü Beğenmedi Milat yaptı

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Sarıyer Belediye Meclisi tarafından Zekeriyaköy’deki bir sokağa Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının anısına “Üçgül Sokak” ismi verilmiş, ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bu ismi beğenmeyerek aynı sokağa MİLAT adını vermişti. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz tarafından da tepkiyle karşılandı. Deniz, “Topbaş, Zekeriyaköy halkına saygısızlık yapıyor” demişti. Şimdi, gözler Büyükşehir Belediyesi’ne çevrildi. Alternatif yolun yeni ismi Adasu kabul edilecek mi?

Etiketler: » » » »
718 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.