ZEKERİYAKÖY’DE İŞTE AYIBI BÖYLE KAPATTILAR sarıyer posta

logo

ZEKERİYAKÖY’DE İŞTE AYIBI BÖYLE KAPATTILAR

ZEKERİYAKÖY’DE İŞTE AYIBI BÖYLE KAPATTILAR

Siyah Kalem’in Zekeriyaköy’deki lüks konut projesi Köy’ün tabelası için dev ıhlamur ağacını kestiği iddiası haberini bir önceki sayımızda yayınlamıştık. Gazetemizde yayınlanan haberden sonra, tepkilerin artarak devam etmesi üzereni firma yetkilileri çözümü ağacı kökünden keserek buldu.    

Siyahkalem inşaat şirketinin, Emlak Konut GYO ortaklığıyla İstanbul Zekeriyaköy’de inşaatına devam ettiği Köy projesinin reklam tabelası için ağaç kestiler iddiasına çevreden büyük tepki çekmişti.

BU SEFERDE AĞACI KÖKÜNDEN KESTİLER

Bu ikinci olay ile ilgili gazetemizi arayan birçok kişi söz konusu olan; “Zekeriyaköy’de, Siyahkalem’in 467 bin metrekare alan üzerinde gerçekleştirdiği konut projesi Köy’ün, yol kenarında bulunan tabelalarının önündeki ıhlamur ağacının gövdesinden kesilmesiydi. Firma yetkililerin gelen tepkiler ve yaşanan olayın gazetemizde haber olmasından sonra, ağacı kökünden keserek tepkileri önüne kesmeye çalışılıyor sorusunu akıllara getirdi.

RANT İÇİN DOĞANIN KATLİNE SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Ihlamur ağacının ikinci kez ve bu defa kökünden kesilerek yok edilmesi doğa dostu Zekeriyaköylüler’in tepkisini daha da artırdı. Gazetemize konuşan Zekeriyaköylü vatandaşlar, “Bilindiği üzere Siyahkalem’in reklam tabelası için ıhlamur ağacını gövdesinden keserek, doğaya zarar verdiğini dile getirmiştik. Aynı firma bu seferde daha önce yarıdan kestiği ağacı kökünden keserek tamamen yok etmiştir. Bizler bu yaşanan olay karşısında yine sessiz kalmayacağız ve birilerinin rant sağlaması için doğa katline izin vermeyeceğiz. Yeşillikler içinde olan Zekeriyaköy’ün keyfi ve ekonomik çıkarlar için ağaçlarının yok edilmesine karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.” diye konuştular.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
3437 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.