logo

Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı

Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı

A Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı

BU SERGİYİ GEZMEYEN ÇOK ŞEY KAYBETMİŞ DEMEKTİR

Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sarıyer Halk Eğitim Merkezi tarafından ortak yürütülen proje ile her yıl yüzlerce kişiye çeşitli dallarda verilen kursun hasadı muhteşem bir sergi ile yapıldı.

Bugüne kadar Demirciköy Kültür Merkezi olarak anılan ancak Zekeriyaköy sınırları içinde olduğu için muhtar ve mahalle sakinlerinin talebi üzerine Zekeriyaköy Kültür Merkezi olarak isimlendirilen binadaki serginin açılışı bir şenlik havasında oldu.

Belediye Başkanı Şükrü Genç, serginin açılışı yapılmadan önce davetlilere hitaben bir konuşmada bulundu ve Sarıyerliler tarafından ortaya çıkarılan böyle bir sergi için bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti ve kursiyerleri ve eğitmenlerini kutladı.4 Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı

Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından verilen kursa katılarak hem hobi hem de meslek edinen kursiyerlerin konser ve dans gösterisi ile başlayıp, kurdele kesim töreni ile devam eden sergiyi gezmeyenlerin çok şey kaybetmiş olacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcıları Adnan Ayber, Sevgi Atalay, Belediye Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Meclis Üyesi Hacı Mehmet Bayraktar, CHP Sarıyer Yönetim Kurulu Üyesi Derya Beyoğlu, ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Coşkun ile kursiyerler ve davetlilerin katıldığı sergiye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin ve Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Çelik başta olmak üzere diğer protokol üyelerinin davetli oldukları halde gelmemeleri merak konusu oldu.19 Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı

HALK MÜZİĞİ KONSERİ İLE ÇAÇA DANSI

Bir yılı kapsayan kurslarda yapılan elişi, seramik, ahşap boyama, resim, aksesuar, ev eşyaları, üç boyutlu resim gibi binbir çeşit ürünü sergileyen kursiyerler arasında yer alan müzik, enstrüman ve dans dersi alanlar da Zekeriyaköy Kültür Merkezi bahçesindeki konser verip, çaça dansı yaptı.

Sergi açılışından çok şenlik havasında geçen etkinlikte kur eğitmenlerine Başkan Şükrü Genç tarafından plaketler verildi. Ardından açılış gerçekleştirildi ve sergi gezildi. Bu sırada mini bir piyano konseri veren kursiyer çocukları izleyen Başkan Şükrü Genç, “Bu çocuklarımız geleceği Fazıl Say’ları olacak” diyerek, övgüyle alkışladı.10 Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı

Üç katı binanın her bölümünde ayrı bir dalın eserleri sergilenirken, ele emeği göz nuru dökerek yaptıkları işlerin başından ayrılmayan kursiyerlerin, çalışmalarını satmaya kıyamadıkları gözlendi.

BİR HAFTA AÇIK SERGİ İÇİN RİNG SEFERİ VAR

Açılan sergi ile ilgili Sarıyer Posta’ya bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Coşkun, yıl boyu 27 dalda kurs verildiğini ve bu kurslara 2 bin 604 kişinin devam ettiğini söyledi. Coşkun bir hafta açık kalacak sergiyi gezmek isteyenler için her saat başı Merkez Mahallesi’ndeki Kültür Merkezi önünden otobüs kaldırılıp, ring seferi yapılacağını ifade etti.

Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı

 

Share on Facebook Zekeriyaköy Kültür Merkezi’nde muhteşem bir sergi açıldı
Share
3058 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.