‘ZARRAB’IN BAĞLANTISI VAR’ DENİLEN SARIYER’DEKİ ŞİRKETLE İLGİLİ YENİ DETAYLAR- Sarıyer Posta

logo

 ‘ZARRAB’IN BAĞLANTISI VAR’ DENİLEN SARIYER’DEKİ ŞİRKETLE İLGİLİ YENİ DETAYLAR

 ‘ZARRAB’IN BAĞLANTISI VAR’ DENİLEN SARIYER’DEKİ ŞİRKETLE İLGİLİ YENİ DETAYLAR

Reza Zarrab hakkındaki casusluk soruşturması kapsamında, bağlantısı olduğu iddiası edilen Sarıyer’deki şirkete ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Evrakların yakılacağı ihbarı üzerine baskın yapılan şirketin yöneticisi ise bağlantı iddialarını yalanladı.

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre,  soruşturma kapsamında toplam 23 kişinin mal varlığına el konulması kararı alındı. Mallarına el konulanlar içinde Omid Eromi de yer alıyor. Omid Eromi ise Zarrab’ın ablasıyla evli olan Behram Eromi’ye ait NAB Holding’de hissedar ve yönetici. Geçtiğimiz günlerde Sarıyer Kireçburnu bölgesinde bulunan holding merkezine yönelik operasyon gerçekleştirildi. Evrakların yakılacağı ihbarının alındığı şirkette arama gerçekleştirildi.

İDDİALAR YALANLANDI

Operasyon sonucunda şirketin muhasebe biriminin yetkilisi hakkında gözaltı kararı çıktı. Söz konusu şirketin Reza Zarrab ile ilişkili olduğu iddia edildi ancak şirketten bu konu hakkında yalanlama geldi. Yöneticiler, ticari bir ilişkinin söz konusu olmadığını öne sürdü. Şirketin yöneticilerinden olan Omid Eromi, Zarrab’la hiçbir iş ilişkisi ve samimiyetinin bulunmadığını vurgulayarak, yaşanan durumdan rahatsız olduğunu kaydetti.

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
444 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.