YEŞİLÇAM’IN EMEKÇİLERİ SARIYER’DE ÖLÜMSÜZLEŞİYOR!

logo

YEŞİLÇAM’IN EMEKÇİLERİ SARIYER’DE ÖLÜMSÜZLEŞİYOR!

YEŞİLÇAM’IN EMEKÇİLERİ SARIYER’DE ÖLÜMSÜZLEŞİYOR!

Sarıyer Belediyesi’nden, Yeşilçam’ın emekçilerine vefa! Belediye, yaptığı yeni park ya da yenilediği parklara Türk sinemasının usta isimlerinin adlarını vermeye başladı.

DCIM100MEDIADJI_0191.JPG

Sarıyer Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Onurlu yaşamları ile gençlere ilham veren, Yeşilçam’ın efsanevi değerleri, emekçi isimler Sarıyer’de ölümsüzleşiyor. Rolleri her ne olursa olsun hep hayatımızın başrolünde oynayan, hayatımızı renklendiren, Zeki Müren,Levent Kırca, Kemal Sunal, Tarık Akan, Müşfik Kenter, Sadri Alışık gibi iz bırakmış değerler, Sarıyer’deki parklarda yaşayacak.”denildi.

PARKLARIN AÇILIŞI YAPILIYOR 

Birbiri ardına yaptığı açılışlarla birçok yeni parkı halkın kullanımına sunan Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan da eski parklarını yenilemeye devam ediyor.  Büyük çaplı revizyona tabi tutulan parklara Türk sinemasının dev çınarlarının adı veriliyor. Belediye, bugün açılışı yapılan Yeniköy Albay Osman Sokak’taki parka Zeki Müren’in adını verirken, yarın açılışı yapılacak olan Sarıdağ Davet Sokak’taki parka Sinan Şamil Sam Parkı ve Büyükdere Mühenis Şevket Sokak’taki parka Hikmet Bayraktar Muhtar Parkı adını verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
831 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.