Yeni yılda Barış temennisinde bulundular

logo

Yeni yılda Barış temennisinde bulundular

Yeni yılda Barış temennisinde bulundular

Bombaların kararttığı, silah seslerinin çoğaldığı, çocuklar başta olmak üzere binlerce masum insanın hayatını kaybettiği 2015 yılını geride bırakırken Sarıyer’den dünyaya birlik, beraberlik mesajı verildi.

yeni yıl

Geleneksel olarak düzenlenen Yeni Yıl Yemeği Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliğinde Tarabya Oteli’nde gerçekleşti. Barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği yemeğe;  Kadasetli Patrik Bartholomeos Hazretleri, Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri Patrik Vekili Mor Filüksinos Yusuf Çetin,Mardin Deyrulzafaran Manastırı Metropolit Saliba Özmen, Türkiye Ermeniler Patrik Vekili Harkeli Sırpazan Aram Ateşyan, Suryani Patrik Genel Vekili ve Dinler arası Diyalog Başkanı Yusuf Sağ, Türkiye Hahambaşı İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Hacı Bektaş Dergahı Postnişini Veliyettin Ulusoy, Ermenistan Daimi Temsilcisi Harkeli Kerabayzar Levon Zekiyan birer konuşma yaparak, savaşların sona ermesini, 2016 yılında insanlığın kardeşçe yaşadığı, barış ve huzur ortamında bir dünya temennisinde bulundular.

Genç: Adalet ve eşitlik varsa barış kendiliğinden gelir

genç

Sarıyer Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Yeni Yıl Yemeği’nde geçtiğimiz bir yıl içinde tüm dünyada düzenlenen saldırılarda hayatını kaybedenler için bir dakikalık sessizlik çağrısında bulunarak konuşmasına başlayan Başkan Genç, “Çağlar boyunca, insanlığın peşinde koştuğu ve gerçekleştirmek için uğraştığı iki önemli şey var : adalet ve eşitlik.. Bu iki kavramın hayata geçirilebildiği yerlerde zaten barış da kendiliğinden gelir. Ama bu çabanın sürdürülebilir ve kalıcı olması da, gerek karar alıcıların gerekse kanaat ve toplum önderlerinin üzerine yüklenmiş en önemli misyon olarak kabul edilmelidir. Fırsat eşitliği ve adalet konusu, Sarıyer Belediyesi olarak, bizim de tüm hizmetlerimizde ve icraatımızda vazgeçilmezimizdir. Elimizdeki tüm imkanları kullanarak, adalet, eşitlik ve barış için elimizden gelen her çabayı, tüm kapasitemizle gerçekleştirmek için bir kez daha burada el el üstüne koymak istiyoruz.  Bu vesile ile, bugünün “Uluslararası Soykırım Kurbanlarını Anma ve Soykırımı Engelleme Günü” olduğunu hatırlatıyor ve insanlığın birbirine düşman olmadan, barış içinde yaşama zorunluluğu ve gerekliliğini vurgulamak istiyorum” dedi.

Kalkancı: Biz uyumuyoruz, siz lütfen rahat uyuyun

kaymakam

Türkiye’nin dünyanın kalbinde olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan İstanbul Vali Yardımcısı Nurullah Kalkancı, “İnsanlığın zor günlerinde bir araya geldik. Çünkü milenyum, terörizm çağıymış gibi algılanmaya başlandı. Terörizm insanlığı tehdit eder hale geldi. Dünya yaşamak için çok güzel. Çok daha güzel günlerde, barış, kardeşlik, huzur içinde 2016 yılı temenni ediyorum. Hiçbir endişeniz olmasın ki biz uyumuyoruz, siz lütfen rahat uyuyun” dedi.

635853034810486459

Konuşmaların ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile birlikte tüm katılımcılar adına yeni yıl pastasını kestiler.

Etiketler: » » » » » » » »
756 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.