Yeni Eğitim ve Öğretim yılı törenle başladı

logo

Yeni Eğitim ve Öğretim yılı törenle başladı

Yeni Eğitim ve Öğretim yılı törenle başladı

Sarıyer Şair Nigar İlkokulu’nda gerçekleşen 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

kaymkOkul bahçesinde düzenlenen törende öğrenciler tarafından okunan şiir ve bayrak gösterisinin ardından folklör ekibinin sergilediği Karadeniz halk oyunları gösterisi izleyenleri coşturdu.

 Bilgin: Emeği geçenlere şükran borçluyuz

Yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinen Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, okullara yardımda hiçbir hizmeti esirgemeyen bir belediyeye sahip olduklarından dolayı duyduğu mutluluğu belirtti. Kaymakam Bilgin, katkılarından ötürü Muzaffer Akpınar’a bir teşekkür plaketi verdi.

Genç: Çocuklarımızın elini bırakmayalım

şükrüTörende, bir ülkenin gelişmişliği ve kalkınmışlığının eğitime bağlı olduğuna dikkat çeken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çocuklarımızın elini bırakmayalım” diye konuştu. Kendisinin de mezun olduğu bir okulda yeni eğitim öğretim sezonunu açmanın gururunu yaşadığını ifade eden Genç, okulun yenilenmesinde emeği geçen başta Akpınar ailesi ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek yeni eğitim yılının, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diledi.

Başkan Genç’e teşekkür plaketi

Gösterilerin ardından mikrofona gelen Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, okula yapılan katkılardan ötürü hayırsever Muzaffer Akpınar, Pınar Akpınar ve Sarıyer Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Tahmaz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e Sarıyer genelinde eğitim veren 45 okula yaptığı katkı ve hizmetlerden ötürü ayrıca şükranlarını sunarken kendisine bir de teşekkür plaketi takdim etti. Okul bahçesine dikilen çam fidanlarına, öğrencilerle birlikte toprak atan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, daha sonra veliler tarafından hazırlanan ikramların tadına baktı.fidan

Törene Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları Semra Kartal, İsmail Erdem, Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nüvit Demircan ve Rumeli Hisarüstü Mahallesi Muhtarı Çetin Karayılan da katıldı.

okul

 

Etiketler: » » » » » » »
1204 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.