Yaşar Dedeman Lisesi Müdürü Vedat Balcı’ya Milli Eğitim soruşturma açtı

logo

Yaşar Dedeman Lisesi Müdürü Vedat Balcı’ya Milli Eğitim soruşturma açtı

Yaşar Dedeman Lisesi Müdürü Vedat Balcı’ya Milli Eğitim soruşturma açtı

11Geçtiğimiz yıl İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülen Yaşar Dedeman Lisesi Müdürü Vedat Balcı’ya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldığı ancak soruşturmanın çok ilginç bir gerekçeye dayandığı ileri sürüldü.

Üç yıldan beri aynı görevde bulunan 34 yıllık eğitimci Vedat Balcı’nın bayrak törenleri sırasında öğrencilere yaptığı konuşma sırasında, İmam Hatip Lisesi aleyhinde sözler söylediği ve öğrencileri bu okula gitmekten soğutmaya çalıştığı şeklinde şikayetlerin İl Milli Eğitime gittiği ve bu nedenle soruşturma açıldığı iddia edildi.

5İKİ MÜFETTİŞ OKULA GELDİ

İl Milli Eğitim tarafından görevlendirilen iki müfettişin soruşturma kapsamında okula geldiği, Müdür Vedat Balcı’dan yaptığı veli toplantıları ile ilgili tutanak ve belgeleri alarak soruşturma çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Konuyla ilgili yaptığımız araştırmada Sarıyer Posta’ya ilgili bilgi veren vatandaşlar, Müdür Vedat Balcı’nın bu tür konuşmalarda bulunduğunu hiç duymadıklarını ancak  törenlerde Atatürkçü, laik, çağdaş eğitim anlayışını savunan ve bunu öğrencilere aktaran konuşmalar yaptığını söylediler.3

SINIFI YENİLEDİĞİ İÇİN DE KINAMA CEZASI VERİLDİ

Halen deprem güçlendirilmesi yapılan 700 öğrencili lisedeki çalışmalarla yakından ilgilenen Müdür Vedat Balcı hakkında geçtiğimiz yıl da velilerin maddi katkısıyla bir sınıfı yenilediği gerekçesiyle soruşturma açıldığı ve kınama cezası verildiği öğrenildi.

Öte yandan İlçe Milli eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin ise Vedat Balcı hakkındaki soruşturma ile ilgili bilgisi olmadığını, bazı soruşturmaların yapılan şikayete bağlı olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

7900 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.