Yaltı, Sarıyer'de konuştu: Cumhuriyet yaşayış biçimidir

logo

Yaltı, Sarıyer’de konuştu: Cumhuriyet yaşayış biçimidir

Yaltı, Sarıyer’de konuştu: Cumhuriyet yaşayış biçimidir

Sarıyer Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi işbirliği ile Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Başar Yaltı’nın katılımıyla Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Cumhuriyet ve Demokrasi Konferansı” verildi.

türk kadınlar birliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Başar Yaltı’nın katılımıyla düzenlenenCumhuriyet ve Demokrasi” konulu konferansı Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan konferansta, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, katılımcılara teşekkür ederek, konuşmacı Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Başar Yaltı’yı davet etti. Konferansta, cumhuriyetin kuruluş aşamasından günümüze kadar olan süreçte Cumhuriyet ve Demokrasi’nin kat ettiği yol ele alındı.

Yaltı: Cumhuriyet yaşayış biçimidir

Cumhuriyetin nasıl kurulduğu, kuruluş amacı, içeriği ve günümüzde ne halde olduğunu anlatan Yaltı, Cumhuriyet’in önemine dikkat çekti. Cumhuriyet’in bazı güçler tarafından topluma yanlış aktarıldığının altını çizen Yaltı, “Cumhuriyet bir yaşayış biçimidir. İnsanca bir yaşayış için vardır. Özünde türk kadınlar birliğidemokrasi, insan hakları, sosyal politika ve daha birçok alanı barındıran bir yapıya sahiptir” ifadelerini kullandı.

“Cumhuriyet korunmalıdır”

Günümüzde mevcut hükümetin cumhuriyeti ayaklar altına aldığını belirten Yaltı, özellikle gençlerin cumhuriyete sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Konferansa; Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun,  Sarıyer belediye meclis üyeleri, Türk Kadınlar Birliği İstanbul şube Başkanı Selma Durak, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi üyeleri ve çok sayıda Sarıyerli katıldı.

Etiketler: » » » » » » »
1585 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.