VERGİLER KREDİ KARTI İLE ÖDENEBİLECEK

logo

VERGİLER KREDİ KARTI İLE ÖDENEBİLECEK

VERGİLER KREDİ KARTI İLE ÖDENEBİLECEK

Vergi ödemelerinde artık 300 kalemden fazla vergi kredi kartıyla ödenebilecek. Böylece sahte para ve rüşvet gibi olayların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Kamu alacaklarının tahsilinde elektronik ödeme yaygınlaştırılırken, nakit para kullanımı minimuma iniyor. Vergi dairelerinin tahsilatını yaptığı 300’ün üzerindeki gelir türünün de kredi kartı ile tahsil edilmesi planlanıyor. Yeni model ile hem kayıt dışı ile daha etkin mücadele edilmesi, hem de sahte para ile işlem yapılması ve rüşvetin önüne geçilmesi hedefleniyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yürütülen çalışma ile her türlü idari para cezaları, ücret ve gelir kazançları yeni dönemde bankacılık sistemi üzerinden yapılacak. Böylece devlet mükelleflerden direkt olarak tahsilat yerine muhatap bankalar olacak.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME YAPILABİLECEK KALEMLER

Vergi gelirlerinin önemli gelir kalemlerinden olan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), trafik para cezaları, geçiş ücreti ve buna bağlı idari para cezası, karayolları taşıma kanunu idari para cezası, gayrimenkul sermaye iradından kaynaklı gelir vergisi, tapu harcı, yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı ile 6111 ve 6552 sayılı Kanun kapsamında ödemeler kredi kartı ile tahsil edilebiliyor.

http://www.sariyerposta.com/

Etiketler: » » » » » » » »
583 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.