VATANDAŞIN SİNEKLE MÜCADELESİ sarıyer posta gazetesi

logo

VATANDAŞIN SİNEKLE MÜCADELESİ

VATANDAŞIN SİNEKLE MÜCADELESİ

Sarıyer sakinleri, geceleri sivrisinek derdinden uyku uyuyamaz oldu. Sıcak havalar rağmen, kapı pencere açamayan vatandaşlar, sabaha kadar sinek kovaladıklarını söylüyor.

‘İlaçlama niye yok’ diye vatandaşlara,  İBB yetkileri ise, “Mücadele ediyoruz fakat son bir aydaki aşırı sıcak ve yağışlar sineklerin artmasına sebep oldu.” diyor.

“SICAK YAZ AYLARINDA KAPI, PENCEREYİ AÇAMIYORUZ”

Sarıyer, Zekeriyaköy ve Bahçeköy, sivrisinek kâbusu yaşanıyor. Hatta Sarıyer’de bir de karasinek sorunu var ki, çevre sakinlerinin söylediğine bakılırsa durum oldukça sıkıntılı vaziyete ulaşmış. Bu olay karşısında büyük sorun yaşadıklarını belirten vatandaşlar, “Akşamları elimizde sinek ilacıyla dolaşıyoruz. İlaçlamaya rağmen de önüne geçemiyoruz bu sinek istilasının. Bu sıcak günlerde pencere açmaya korkuyoruz. Sineklere mücadelemiz sabaha kadar devam ediyor. Biz şehir merkezinde oturanlara nispeten daha şanslıyız. Bahçemiz var, yeşil alanlar çok. Gelin görün ki sinekler yüzünden bahçeye çıkmak mümkün değil. Hem sivri, hem de kara sinek istilası var. Karasinekler de ısırıyor. Neredeyse yaz bitecek ama çözüm bulunamadı.” diyor.

 “MÜCADELE EDİYORUZ”

Larvayla mücadele edilmesine rağmen son bir aydaki aşırı yağış ve aşırı sıcaklar sinek oluşumunu artırdı diyen İBB yetkilileri, “Bu arada, “İBB’nin internet sitesinde de sivrisinekle mücadeleye dair şu bilgiler paylaşılmış: “520 personel, 172 araç ve 2 adet özel araç ile İstanbul genelinde ilaçlama yapıyor. 90 bin farklı adres ve koordinatta aktif durumda bulunan 120 bin 500 kaynakta sivrisinek larva üreme kaynağını kontrol altında tutuyor.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
280 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.