Vatandaşın çilesi bitmiyor

logo

Vatandaşın çilesi bitmiyor

Vatandaşın çilesi bitmiyor

Zekeriyaköy Karaağaç Mevkii’nde yapımı devam eden inşaatlara hafriyat taşıyan kamyonlar yolları bozuyor. Kamyonların geçişi sırasında meydana gelen toz, mahalleliyi isyan ettirdi.

zekeriyaköyAdeta şantiye alanına dönüşen Zekeriyaköy’de vatandaşlar zor günler yaşıyor. Zekeriyaköy Karaağaç Mevkii’nde inşaatlara hafriyat taşıyan kamyonlar hem yolların bozulmasına hem de gürültü kirliliğine yol açıyor. Oluşan durumdan çevrede yaşayan vatandaşlar şikayetçi olurken, bu karmaşaya bir son verilmesini istedi.

Kamyonlar yolları bozuyor

Günde yoldan geçen yüzlerce harfiyat kamyonu, yolların bozulmasına neden oluyor. Taşıdıkları tonlarca ağırlığındaki yükle yoldan geçen kamyonlar yolların bozulmasına neden oluyor. Çevrede yaşayan vatandaşlar, yolların bozulmasından dolayı artık yolu kullanamadıklarını ve araçlarında ciddi anlamda maddi zarar içinde olduklarını belirttiler.zekeriyaköy

Yapılan tüm başvurular sonuçsuz kaldı

Vatandaşlar şikayetlerini belediyeye ve firma sahibine bildirmelerine rağmen olumlu ya da olumsuz herhangi bir cevap alamadı.  Mahalle sakinleri, “Yolu kullanmasınlar demiyoruz. Yolu kamyonların geçebileceği alt yapıya kavuştursunlar.  Oluşan toz için de firma ya da belediye ekipleri yolu sulamaları gerekiyor.  Bu önerilerimizi defalarca kez yetkililere bildirmemize rağmen herhangi bir cevap alamadık. Yetkililerden bir an önce çözüm bulunmasın istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

1

2

Etiketler: » » » » »
1186 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.