Ünlü Ozan Aşık Veysel anılıyor!

logo

Ünlü Ozan Aşık Veysel anılıyor!

Ünlü Ozan Aşık Veysel anılıyor!

Sarıyer Belediyesi, ölümünün 42’inci yılında dünyaca ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu için TİM Maslak Show Center’da görkemli bir anma gecesi düzenliyor.

Gece Altan Erkekli’nin sunumu ve Zafer Gündoğdu yönetiminde ki Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu, Sarıyer Oda Orkestrası eşliğinde seslendirilecek.

Türk Halk Müziği sanatçıları Zara ve Cengiz Özkan, Aşık Veysel anısına eşsiz türkülerinden yola çıkılarak hazırlanan gecede sahne alacaklar. 20 Mart Cuma saat 19:00’da Maslak Tim Show Center’da yapılacak gece, “Ben bir insanoğlu sen bir dut dalı / ben babamı sen ustanı unutma” diyen Veysel’in insanlığa, aşka ve doğaya çağıran benzersiz ezgilerini Zafer Gündoğdu yönetiminde ki Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu, Sarıyer Oda Orkestrası eşliğinde seslendirecekler.

Tiyatro Sanatçısı Altan Erkekli’nin Aşık Veysel’in dillerden dillere dolaşan şiirlerini yorumlayacağı gece, Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun semah gösterisi ile son bulacak.

Henüz küçük bir çocukken geçirdiği çiçek hastalığından gözlerini yitirmesine rağmen yüreğinde insan ve doğa sevgisini yücelten ünlü ozan Aşık Veysel’in anılacağı gece, 20 Mart Cuma saat 19:00’da Maslak Tim Show Center’da gerçekleşecek. (Büyükdere Caddesi Derbent Mevki,Darüşşafaka Kampüsü Yanı Sarıyer)

Etiketler: » » » »
2716 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.