Kızılaslan: "Önce Allah’a sonra teşkilatımıza güvenerek aday adayı oldum"

logo

Kızılaslan: “Önce Allah’a sonra teşkilatımıza güvenerek aday adayı oldum”

Kızılaslan: “Önce Allah’a sonra teşkilatımıza güvenerek aday adayı oldum”

uğur 1

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Kazım Uğur Kızılaslan, “Önce Allah’a sonra gecesini gündüzünü, yıllarını AK Parti’ye vermiş, AK Parti çatısı altında ailesinden, işinden maddi ve manevi olarak fedakârlıklarda bulunan teşkilatımıza ve büyük Sarıyer halkına güvenerek aday adayı oldum” dedi.

Kalabalık bir grupla birlikte Sarıyer İlçe Başkanlığı’na gelerek aday adaylığı müracaat formunu AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’e teslim eden Kazım Uğur Kızılaslan, müracaatını aile bireyleri ile birlikte yaptı. Müracaat sonrası partililere hitap eden bir kon uşma yapan Kazım Uğur Kızılaslan, “Önümüzdeki mahalli seçimlerde belediye başkan adaylığı için aday adaylığı başvurumu bugün Allah’ın izni ile gerçekleştirmiş bulunuyorum. Niçin aday olduğumu ve arkamda birileri olup olmadığını sorarsanız, cevabın şu şekilde olacaktır; Evet aday oldum, çünkü Sarıyer’de basiretsiz, elini uzattığı her işi yüzüne gözüne buluşturan, Sarıyer Belediyesi’nin kaynaklarını hoyratça kullanarak belediyeyi iflasa sürükleyen bir yönetim ve başkanı var. İşte Sarıyer’i bu beceriksiz ve basiretsiz yönetimden kurtarmak için aday adayı oldum” dedi. ugur 4

“ÖNCE ALLAH’A SONRA TEŞKİLATIMIZA GÜVENİYORUM”

Arkamda birileri olup olmadığına gelince, önce Allah’a sonra gecesini gündüzünü, yıllarını AK Parti’ye vermiş, AK Parti çatısı altında ailesinden, işinden maddi ve manevi olarak fedakarlıklar da bulunan teşkilatımıza ve Büyük Sarıyer halkına güvenerek Aday adayı oldum. Teşkilatımızın UĞUR’u Olmaya Geldi.

“ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİM, BİRLİK VE BÜTÜNLÜK SERGİLEYECEĞİM”

Mazisi tertemiz bir siyasetçi olarak, Sarıyer’in içinden gelen bir isim olarak, ötekileştirmeyen, rencide etmeyen, birlik ve bütünlüğü sağlayan bir isim olarak Sarıyer’e geldim. Sarıyer’deki AK Parti teşkilatının UĞUR’u olmaya geldim. İnanıyorum ki, tertemiz mazimle ben teşkilatıma, hakkaniyete her zaman önem göstermiş teşkilatım da bana sahip çıkacaktır. İşte bu nedenlerle Sarıyer’i basiretsiz CHP yönetiminden kurtarmaya geldim. Hakkımızda hayırlısı uğurlusu olsun. Gayret bizlerden takdir Cenab-ı Mevlam’dan. Bugün buraya gelerek bana destek olan tüm partidaşlarıma ve kardeşlerime teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. ugur 3

HÜSEYİN ÖZDEMİR: “UĞR BEY KENDİNİ ÇOK SEVDİRDİ”

Kazım Uğur Kızılaslan’ın müracaatı öncesi vatandaşlara hitap eden AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sarıyer’in içinden gelen Reşitpaşa’da ikamet eden Kazım Uğur Kızılaslan’ın içlerinden biri olduğunu ve kendisini çok kısa sürede herkese sevdirdiğini söyledi.  Özdemir ayrıca başkanlık makamında olduğum için herkese eşit mesafede durmam gerekiyor ama Sarıyer’in içinden biri olarak kendisini çok sevdiğimiz Uğur Bey’in başarılı olmasını canı gönülden arzuluyorum dileyerek Kızılaslan’a başarı temennilerinde bulundu. Özdemir daha sonra Kazım Uğur Kızılaslan’ın müracaat formunu teslim aldı.

KAZIM UĞUR KIZILASLAN KİMDİR?

1968 Elazığ doğumluyum. 1974 Yılından bugüne de Sarıyer Reşitpaşa’da ikamet etmekteyim.  Lise eğitimimi İstanbul/Şişli’deki St. Michel Lisesi’nde tamamladıktan sonra, ABD’nin Massachusetts eyaletindeki Boston Üniversitesi’nin İşletme bölümüne girdim ve 1992 yılında mezun oldum. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler yüksek lisans bölümüne katıldım ve Dünya Ekonomisi’nde Entegrasyon Çabaları ve KEİB Örneği tezini başarıyla vererek ilk master eğitimimi tamamladım. 1993 yılından itibaren 1.5 yıl süreyle Fındıklı’daki Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Mali Analiz Müdürlüğü bölümünde görev aldım. 1996 yılında ise Başbakanlık’ta çalışmaya başladım ve burada 2.5 yıl süreyle hizmet verdim. 1998 yılında dünyanın en prestijli uluslararası ilişkiler ve strateji okullarından biri olarak değerlendirilen Johns Hopkins Üniversitesi Yüksek Uluslararası Etüdler Okulu’na (SAIS) kabul edildim ve bu okulda Uluslararası Ekonomi, Stratejik Araştırmalar ve Ortadoğu bölümlerini tamamladım. 2001 yılında Bölgesel bir Alt-Sistemde Orta Güçler Arası Sorunlu Komşuluk : 20. Yüzyılda Türkiye-Suriye İlişkileri adlı tezimi vererek başarıyla mezun oldum. 

Yurda dönüşüm sonrasında hem kâğıt ithalatı ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren aile firmamızda babama yardımcı oldum, hem de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimime başladım. Doktora eğitimimin ders ve yeterlilik gereklerini tamamladım ve Dış Politika’nın Sivil-Asker İlişkilerine Etkisi konulu tez çalışmasına başladım.

 Partimizde, 2007 seçimlerinde Malatya, 2009 yılında Beşiktaş Belediye Başkanlığı aday adaylığı ve 2011 yılında İstanbul 2. Bölge milletvekilliği aday adayı olarak görev aldım. 2008 yılında ise partimizin Siyaset Akademisi tarafından yürütülen Yerel Yönetimler Programı’na katıldım ve İstanbul üçüncüsü olarak mezun oldum. Bu arada çeşitli kitapların dilimize çevirilerini yaptım. 

uğur 2

Evli ve üç çocuk babasıyım. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyorum.

AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı ile yola koyulmayı hedeflediğini belirten Kazım Uğur Kızılaslan’ı  çok yakında projeleri ve hayatın içinden kareleri ile daha yakından tanıyacağız. 

 

1892 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.