TÜRKİYE, EURO 2024’TE ADAY OLACAK

logo

TÜRKİYE, EURO 2024’TE ADAY OLACAK

TÜRKİYE, EURO 2024’TE ADAY OLACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören, “2 Mart’ta EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği için adaylık başvurusunda bulunacağız.” dedi.

Türkiye  Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirövren, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile yaptığı basın toplantısında ,  Türkiye’nin 2024  Avrupa Futbol Şampiyonası’na adaylığını resmen açıkladı. Demirören resmi başvurunun 2 Mart’ta yapılacağını açıkladı.

Resmi başvuru süresi 3 Mart 2017’de dolacak. UEFA, organizasyonun ev sahibini Eylül 2018’de açıklayacak.

HAYIRLI OLSUN

TFF Başkanı  Yıldırım Demirören’in sözleri şöyle;”Türkiye,  Avrupa’da ve Dünya’da 32’ye varan stat yapımıyla tek örnek ülke. Senelerdir yapılan başvuruları maalesef 1 oyla alamadık. Bu kez bunu almayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu uzun yolun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize tekrardan hayırlı olsun.”

TÜRKİYE HER ORGANİZASYONU YAPACAK GÜÇTE

Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise şu ifadeleri kullandı: “Yıldırım Başkan’ın da dile getirmiş olduğu gibi önemli bir kararın duyurusunu yapıyoruz. Federasyon başkanımızla bu konuyu sürekli görüşüyoruz. Birkaç zamandır biliyoruz ama bunu özel bir toplantıyla duyurmak istedik. Ülkemizin yönetim açısından en üst makamındaki siyasi iradenin de desteğini alarak bu yola hep beraber çıkıyoruz. 3 Mart 2017 tarihi UEFA’ya bildirilecek son tarih. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla stadyum konusunda büyük bir atılım içerisine girmiştir.  Türkiye’de inşaa edilen ve hayat bulan stadyumlar açısından rakibimiz sadece Amerika.  Avrupa’da ise 1 numarayız. Nereye geldiğimizi gösteren en önemli gösterge. Türkiye alt yapısının gücüyle dünyadaki her organizasyonu yapabilecek kuvvettedir. Tekrar hepinize teşekkür ediyorum.

UEFA, 9-10 STAT İSTİYOR

Türkiye, EURO-2016’nın ev sahipliğini bir oyla kaybetmişti; EURO-2020 ev sahipliğinden ise organizasyonun tüm  Avrupa’ya yayılması planı nedeniyle vazgeçmişti. UEFA, EURO-2020’nin maçlarının  Avrupa’da 13 farklı şehirde oynatılmasını kararlaştırmıştı.

http://www.sariyerposta.com

441 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.