Tunay'dan meslektaşlarımıza çirkin iftira kampanyası

logo

Tunay’dan meslektaşlarımıza çirkin iftira kampanyası

Tunay’dan meslektaşlarımıza çirkin iftira kampanyası

Haber7.Com’da yayınlanan röportajında “CHP’de siyaset yapıyorum ama CHP’li değilim” söylemiyle Genel seçimler öncesi CHP’li il ve ilçe örgütlerinin tepkisini çeken Faik Tunay, Toplumsalses Gazetesi’ne yönelik iftira kampanyası başlattı.

CHP’li olmayan CHP Milletvekili Faik Tunay, “ön seçimden kaçtı, kontenjana sığındı”, haberini yayınlayarak CHP örgütlerinin sesini Genel Merkeze duyuran Toplumsalses Gazetesi’ne yönelik bir hakaret ve iftira kampanyası başlattı.

Haber7.Com’da yayınlanan röportajında “CHP’de siyaset yapıyorum ama CHP’li değilim” söylemiyle Genel seçimler öncesi CHP’li il ve ilçe örgütlerinin tepkisini çeken Faik Tunay, genel seçimin yaklaştığı şu günlerde ön seçim isteyen CHP örgütlerine “neden önseçim istedikleri konusunda” adeta bir sembol ve gerekçe olmuştu.

toplumsalses.comCHP’de çok sayıda il ve ilçe örgütü temsilcisi Faik Tunay’ın CHP’de milletvekili olmasını içlerine sindiremediklerini çeşitli ortamlarda dile getirmişlerdi. Faik Tunay, kendilerine yönelik başlattığı iftira kampanyasına ilişkin sert tepki gösteren Toplumsalses Gazetesi, konuya ilişkin gerçekleri yaptığı açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Gazeteden yapılan açıklamada söz konusu haberin yayından kaldırılması için kendilerine CHP Milletvekili Faik Tunay, tarafından kendilerine tehdit ve ahlaksız tekliflerin yapıldığı ifade edildi. Gazeteden yapılan açıklamada:

“Toplumsalses Gazetesi olarak sorumlu gazetecilik örneği göstererek CHP örgütlerinden Faik Tunay’a karşı yükselen bu tepkiyi sütunlarımıza taşıdığımızda, Faik Tunay ve ekibi tarafından hiç de etik olmayan şekilde tehdit ve ahlaksız tekliflerle karşılaştık. Ancak Tunay ve ekibinin bu ahlaksız teklifleri ve tehditleri bizi çıktığımız yoldan asla geri döndüremedi. Haberi yayından geri çekmedik. CHP örgütlerinin sesi olmaya devam ettik. CHP örgütlerinin Faik Tunay gibi isimleri CHP’de görmek istemediklerini yazmaya devam ettik.

Sağ olsunlar CHP’ye gönül verenler bu süreçte bizi yalnız bırakmadı… Yaptığımız haberleri sosyal medyada paylaşarak yüz binlerce insan tarafından ve hatta Genel Merkez tarafından okunarak, algılanmasını sağladılar.

Faik Tunay, söylemleriyle gerçek yüzünü göstererek CHP örgütlerinde ön seçim arzusunu alevlendirmiş, il ve ilçe örgütleri genel merkeze, CHP’de neden ön seçim yapılması gerektiğini, Faik Tunay’ı örnek göstererek anlatmışlardı.

Toplumsalses Gazetesi, yaptığı yayınlarla CHP örgütlerinin bu haklı isteğini en çarpıcı şekilde dile getirerek, 7 Haziran’da gerçekleşecek Genel Seçimler öncesi, CHP’de ön seçim kararı alınmasında bir nebze olsun etkin oldu.

Siyasette bulunduğu makama demokratik yollardan, yani sandıktan çıkarak bileğinin hakkıyla gelmek isteyen milletvekilleri ön seçim kararı sonrası, kolları sıvayarak kendi seçim bölgelerinden ön seçim yarışına katıldılar. Bazı milletvekilleriyse ağızlarında demokrasi söylemleriyle, ağabeylerine, servetlerine ya da hizmet ettikleri örgütlerin lobilerine güvenerek kontenjana sığındılar. Faik Tunay’da CHP’de sandıktan kaçarak kontenjana sığınan milletvekilleri arasında yer aldı” ifadelerine yer verildi.

“Faik Tunay’ın sandıktan çıkarak, demokratik bir şekilde ön seçime katılarak bileğinin hakkıyla milletvekili olmaktan kaçtığını ve kontenjana sığındığını, CHP’li olmadan, yeniden CHP’den milletvekili olmak istediğini, CHP örgütlerinin ise onu CHP’de milletvekili olarak görmek istemediklerini, genel merkezin bu durumu dikkate alması gerektiğini haber yaptı. Haber her zamanki gibi, sosyal medyadan ve SMS yoluyla paylaşıldı. Bu tüm gazetelerin ve yayın organlarının daha fazla okuyucuya ulaşmak için, her zaman kullandığı bir yöntemdir. Sadece Faik Tunay için uygulanmış özel bir yöntem değildir” denilen açıklamanın devamı ise şöyle:

“Yakışıksız söylemleriyle CHP örgütlerinin her zaman tepkisini toplayan Faik Tunay, internet sitemizde yayınlanan bu haberin ardından bu defada gazetemize karşı büyük bir tehdit ve iftira kampanyası başlattı. İstanbul’daki CHP üyelerinin cep telefonlarına Faik Tunay tarafından gazetemize hakaret ve iftira yüklü şu mesaj atıldı.

“Güzel sözlerimiz var. İt ürür kervan yürür. Faik Tunay sahada ve en zor TV programlarında partiyi elinden geldiği kadar başarıyla temsil ediyor. Kısa süre önce Toplumsalses adlı internet sitesi 10.000 TL. Para istedi. Vermeyince şimdi hakkımızda SMS atıyorlar. Bu tarz adamlar partiye zarar verir. Çalışanı, toplumun farklı kesimlerinde kabul gören insanları yıpratmaya çalışıyorlar. Kendi bölgemde sadece ben kontenjan başvurusu yapmadım ki. Diğer isimlerli ilgili neden haber yok? Tek derdimiz iktidar, CHP varsa herkes için var.”

Mesajdaki hakaretler, kullandığı ahlak dışı üslup kendi kişilik seviyesini bağlar. Ancak tarafımıza attığı iftira ve yaptığı tehditlerden ötürü kendisinden hukuki yollarla hesap soracağız. Bize yaptığı tehditler, tarafsız ve korkusuz gazeteciliğimizden bizi yıldıramayacaktır. Mesajdaki ifadesiyle  “İt ürüse de, kervanımız yürüyecektir”. Toplumsalses Gazetesi kişilerin, servetlerin ya da bazı rant lobilerinin hizmetinde asla olmayacaktır. Toplumsalses gazetesi adında da belirtildiği gibi toplumun, halkların yanında olmaya devam edecektir.

Sevgili Faik Tunay!

Bu kavgada da Toplumsalses Gazetesinin tarafı senin yanın değil,  CHP örgütlerinin yanıdır. Ne tehditlerin, ne ahlaksız tekliflerin, ne de iftiraların bizi yıldıramayacaktır. Biz halkların sesiyiz., toplumun sesiyiz, senin borazanın değiliz…

CHP örgütlerinde istenmiyorsun (!)

CHP’li değilim diyorsun CHP’de milletvekilliği yapıyorsun, ön seçimden kaçıyorsun, kontenjana sığınıyorsun, CHP’li olmadan, yeniden CHP’den milletvekili olmak istiyorsun.” Adama sormazlar mı; “sen neyin kafasını yaşıyorsun?”

Kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olan bir partide milletvekillerine, Said-i Nursi’den, Fethullah Gülen’den feyz almalarını öneriyorsun. Kusura bakma ama sen Müslüman mahallesinde salyongoz satıyor, sonra da salyangoz yemiyorlar diye Müslümanlara kızıyorsun. CHP örgütleri yemiyor işte senin salyangozunu… Anla artık bunu.

Siyasetini, inançlarınla, düşüncelerinle örtüşen bir partide yap. Bunu söyleyen CHP örgütlerine boş yere kızma. Bunu yazan gazetecilere çamur, iftira atma. Zaten batık durumdasın daha fazla batma… Şimdi şerefinle bize attığın iftirayı ispat etmeye davet ediyoruz seni. Senin hakkında yazan bir tek biz değiliz ki… Bak partili milletvekili arkadaşların, partili gençler ve diğer haber siteleri neler yazmış. Yoksa onlar da mı senden 10 bin lira istediler vermeyince hakkında bu sözleri söyleyip, bu haberleri yaptılar… Al sana basından Faik Tunay;

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, halkınabercisi.com’a yaptığı açıklamada Ulus’taki 29 Ekim “Seferberlik Yürüyüşü”ne katılmayarak, tek başına Çankaya Köşkü’ndeki resepsiyona gitmesini eleştirdi. Gök “CHP’li olmayan insanlar, Genel Başkan takdirleriyle, CHP’de önemli yerlere gelebilmektedirler. Ama 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi olmazsa olmaz bir günde, CHP ilke ve davranış modellerinin dışına çıkarak, adeta hükümet ve onun çevrelerine sıcak mesajlar verircesine, siyasi literatürdeki adıyla, parti politikasını provoke etmeye dönük eylemlerde bulunanların, CHP içerisinde CHP milletvekili sandalyelerinde oturma hakkı olamaz” diye konuştu.

Söyleyin bakalım Faik Tunay, partili milletvekilin İsa Gök de senden para mı istedi, vermeyince mi bu sözleri söyledi?

Milletvekili Faik Tunay’ın özel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaların ardından en sert tepki Cumhuriyet Halk Partili gençlerin oluşturduğu Büyük Gençlik Hareketi’nden geldi. Yapılan yazılı açıklamada,

Kendini CHP’li olarak görmeyen, CHP’nin temel değerlerine saygı duymayan, bir milletvekiline partimizin ihtiyacı yoktur. Gençler olarak kendini “Genç” milletvekili olarak tanıtan Faik Tunay’ın yaptığı açıklamalardan dolayı son derece üzgünüz.

En kısa sürede parti disiplin yönetmeliğinin uygulanmasını beklemekte olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.CHP yöneticilerini ve yıllardır partiye emek vermiş, cefakar CHP örgütlerini darbecilikle suçlayan, CHP içerisinde Genel Başkanımızın değişim ve gelişim yönündeki adımlarını art niyet ile kendi siyasal düşüncelerine alet eden, bu sebepten dolayı başta Genel Başkanımızı ve parti örgütlerimizi rahatsız eden ve zor durumda bırakan Faik Tunay’ı bir an evvel istifaya davet ediyoruz.

BÜYÜK GENÇLİK HAREKETİ  (kaynak: Altıokhaber.com)

Söyleyin bakalım Faik Tunay ! CHP’li gençler de senden para mı istedi, bunu yayınlayan haber sitesi senden para mı istedi?

Sevgili  FaikTunay !

Tekrar ve gür bir sesle söylüyoruz;  CHP’li değilim diyorsun CHP’de milletvekilliği yapıyorsun, ön seçimden kaçıyorsun, kontenjana sığınıyorsun,

CHP’li olmadan, yeniden CHP’den milletvekili olmaya çalışıyorsun.

Bu şartlarda ” Adama sormazlar mı; “sen neyin kafasını yaşıyorsun?”

Toplumsalses”

Sarıyer Posta Gazetesi olarak basın etiğine ve meslek kurarları çerçevesinde yayın yapan Toplumsalses Gazetesi’ne ve meslektaşlarımıza yapılan karalama kampanyasını kınıyoruz. Bizler Toplumsalses Gazetesi’nin yanındayız. Milletvekilli olma hırsı içerisinde olan   Faik Tunay ve gibilerinin bu hırslarını farklı mecralarda aramalarını ve mesleğimizden ellerini çekmelerini istiyoruz.

Pehlivanoğlu’ndan tepki

pehlivanogluKonuya ilişkin bir açıklamada Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlun’ndan geldi. Yapılanları gazetecilik mesleğine saygısızlık olarak nitelendiren Pehlivanoğlu, “Bu tür kişisel hırslar topluma zarar vermektedir. Bu karalama kampanyası gazetecilik mesleğine saygısızlık olduğu gibi meslek ahlaklarına da uygun değil. Vekil olmak isteyenler kişisel menfaatleri uğrunda mesleğimize ve meslektaşlarımıza saldıramazlar. Bu türden davranışlar birer oyundur. Bizler meslektaşlarımızın yanındayız. Kaynak gösterilerek yapılan haberlerin yayından kaldırılması söz konusu değildir. Toplumsalses ve ekibi doğru olanı yapmış ve topluma karşı olan sorumluluğunu yerine getirmiştir.  Bu nedenle bu tur kampanyaları kınıyoruz ve son bulmasını istiyoruz”

Etiketler: » » »
1709 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.