Topbaş'ın ‘Dev Projesi’ne ne oldu?

logo

Topbaş’ın ‘Dev Projesi’ne ne oldu?

Topbaş’ın ‘Dev Projesi’ne ne oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013 Faaliyet Raporu’nu açıkladığı sırada “Sarıyer’de bulunan ve toplam 1 milyon 200 bin metrekare yeşil alana sahip olan Hacıosman’daki alana ‘Bölge Parkı’ yapılacak” demişti. Bunun üzerine onca zamanın geçmesine rağmen her hangi bir çalışma başlatılmadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer’de bulunan toplam 1 milyon 200 bin metrekare yeşil alana sahip olan Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün bulunduğu alanı halka açık “Bölge Parkı” yapma kararı alması üzerine sevinen Sarıyerliler hayal kırıklığına uğradı. Topbaş’ın açıklamasının ardından uzun bir süre geçmesine rağmen park hala halka açılmadı.

Topbaş ne demişti?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2013 Faaliyet Raporu’nu açıklamak için kürsüye çıkan Kadir Topbaş, “Burada ilk kez size söylüyorum; dışarıda duyulmadan meclis üyelerinin duymasını isterim” diyerek, aldıkları yeni kararı açıkladı. Topbaş, “Bölge parkları ortaya çıkarma çalışmalarını sürdürmekteyiz. Daha bugün Koordinasyon toplantısında aldık kararı. İstanbul Boğaziçi İmar Müdürlüğümüzün 1 milyon 200 bin metrekareye yakın alanının bir bölge parkı olarak düzenlenmesi çalışmasına başlıyoruz. İmara değil, halka açılacak. Halkın buluştuğu bir alan olacak.”

Etiketler: » » » » » » »
2139 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.