TOKİ'DEN MÜJDE!

logo

TOKİ’DEN MÜJDE!

TOKİ’DEN MÜJDE!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), eylül ayında borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına indirim müjdesi verdi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yüzde 20 indirim uygulanacağının müjdesini verdi.

17 BİN KİŞİ FAYDALANACAK

9 Eylülde başvuruları başlayacak olan kampanyadan 17 bin kişi faydalanacak. Kampanyaya dair verileri paylaşan Ergün Turan “817 milyon lira borç kapatıldı. Bu paranın yaklaşık 513 milyon lirası kredi kullanılmadan ‘yastık altı parası’ diye tabir edilen paradan getirilip ödendi.” dedi.

“BAŞVURU TARİHLERİNİ KAÇIRMAYIN”

İndirimden yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini belirten Turan, ” Açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Ayrıca vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.”

KAYNAK: TOKİ’DEN MÜJDE!

481 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.