Teşkilatlar görevden alınacak!

logo

Teşkilatlar görevden alınacak!

Teşkilatlar görevden alınacak!

7 Haziran genel seçimlerinde büyük oranda oy kaybederek tek başına iktidar şansını yitiren AK Parti’de başarısızlığın nedeni araştırırken başarısız olan teşkilatların görevden alınacağı öğrenildi.

AK Parti’de başarısız olan teşkilatlar görevden alınacak yerine ise daha dinamik yapı kurulacak. 7 Haziran genel seçimlerinde büyük oranda oy kaybederek tek başına iktidar şansını yitiren AK Parti’de başarısızlığın nedenleri araştırılıyor. AK Parti İl Başkanlığı’ndaki kaynaklara göre; partinin en çok oyu İstanbul’da kaybettiği ve İstanbul’daki tüm ilçe başkanlarını olağanüstü toplantıya çağıran İl Başkanı Selim Temurci’nin hepsinden rapor istediği öğrenildi.

Önceki seçimlerde aldığı oya göre İstanbul genelinde 530 bin oy kaybeden AK Parti, Sarıyer, Kâğıthane, Beyoğlu, Eyüp, Zeytinburnu gibi ilçelerinde içinde bulunduğu İstanbul 2. Bölgede 227 bin kayıpla zirve yaptı. 15 olan milletvekili sayısı 12’ye düştü. AK Parti buradaki oylarının büyük bir bölümünü MHP ve HDP’ ye kaptırdı.

Sarıyer’de büyük kayıp var

AK Parti 2. Bölge’de en büyük kayıplardan birini ise 17 bin oyla Sarıyer’de yaşadı. 2011 ve 2014 seçimlerinde 86 bin olan oyu 69 bine geriledi. AK Parti’nin birinci çıktığı birçok mahallede MHP ve HDP’ye yüksek oylar çıktı.

Başarısız ilçeler görevden alınacak

Parti içinden alınan bilgilere göre; yeni hükümetin kurulmasının ardından AK Parti’de teşkilatlarda büyük bir revizyon bekleniyor. İlk etapta seçimlerde beklenen başarıyı gösteremeyen il ve ilçe yönetimlerinden savunma istenecek. Başarısız ilçe yönetimlerinin yerine daha dinamik yapı kurulacak.

Etiketler: » » » » » » » » »
727 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.