TEOG Sonuçları Açıklandı

logo

TEOG Sonuçları Açıklandı

TEOG Sonuçları Açıklandı

1 milyon 200 bin öğrencinin heyecanla beklediği TEOG sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca 27-28 Nisan’da gerçekleştirilen 2. dönem TEOGsonuçlarını açıklandı. Sonuçlar e-okul sistemi üzerinden öğrenilebilecek.

Sonuçları liselere geçişte kullanılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi ( TEOG) puanları açıklandı. 27-28 Nisan’da yapılan ve yaklaşık 1.2 milyon 8. sınıf öğrencisinin girdiği 6 dersten yapılan TEOG sınavlarının puanları sadece liselere geçişte hesaplanacak yerleştirme puanlarına yüzde 70 oranında etki yapmayacak. Aynı zamanda bu sınavlar öğrencilerin okul sınavlarından biri olarak da kabul edildiği için ders geçme notu olarak da kullanılıyor.

  1. DÖNEM TEOG SONUÇLARI

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG sonuçlarının e-okul sistemi üzerinden giriş yapılarak öğrenilebileceğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 27-28 Nisan 2016 ve 14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemlerinin 8 Haziran 2016 tarihinde tamamlandığı vurgulanarak, “Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) hesaplamasında da kullanılacaktır. E-okul sistemine işlenen sınav sonuçları, ayrıca yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecektir. Öğrenci ve velilerimiz, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak öğrenebileceklerdir” denildi.

 

Etiketler: » » »
2017 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.