Tek başına 'Mikado Anaokulları'nı marka yaptı...

logo

Tek başına ‘Mikado Anaokulları’nı marka yaptı…

Tek başına ‘Mikado Anaokulları’nı marka yaptı…

anaaaaaYirmi yılını çocuklara ve eğitime harcayan Berrin Akarsu, Mikado Anaokulları markasını ve kalitesini Zekeriyaköy bölgesine taşıdı..

Toplumumuzun geleceği olan çocuklarımızın eğitimine büyük önem veren Mikado Anaokulları’nın kurucusu Berrin Akarsu, başarı ve kaliteyi getiren çalışmalarını aşağıdaki cümlelerle ifade etti..

“Anne, en gerçek çocuğun benim değil mi?” O zamanlar 2. sınıf öğrencisi olan oğlunun bu cümlesine bakmayın. Bir yandan onlarca çocukla ilgilenirken, diğer yandan da biricik oğlunun her anında yanında oldu… Onun sevinçlerinde, üzüntülerinde, hastalıklarında, uykusuzluklarında, sorularında, kaygılarında, oyunlarında, tüm sınavlarında, özel günlerinde, tüm veli toplantılarında… sporunda, hobilerinde… arkadaş çevresinde ve seçimlerinde..

Çünkü bir çocuğun iyi yetişebilmesi için tüm dengelerin bir arada olması gerektiğine inanıyorum.  İlgili bir aile, doğru beslenme, doğru bir çevre, doğru arkadaş seçimi, spor, hobi  v.b… Çocukları  tümüyle sınırsız özgürlük içinde çaresiz ve bol hatalı bırakmak yerine, yol göstererek, yanında olarak, seçimler sunarak ama kararı kendilerinin vermesine yardımcı olarak….

anaaa (1)Mikado Denge Çubukları da işte bu gerçekten yola çıkan bir marka… Mikado oyun çubuklarını dengeli bir şekilde toplayabilirseniz eğer, gereken puanları  biriktirerek kusursuz bir oyun çıkartabilirsiniz… Çocuklarımızı iyi tanıyabilirsek, onların yeteneklerini ortaya çıkarabilir, mutlu olmalarını sağlayabilir, onlara başarılı olabilecekleri ortamlar yaratabiliriz.

1994 yılında Sosyal Hizmetler’e bağlı olarak hizmet veren bir kurum iken, ilkokul çocuklarına da etüd hizmeti veriyorduk. Böylece 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin bile okul ve öğretmen kavramlarını yeterince öğrenemediklerini, bilgiyi nasıl almaları gerektiğini ve nerelerde kullanabileceklerini bilmediklerini fark edince en önemli hedefim MEB’e bağlı bir okul öncesi kurum açarak çocuklarımızı ilk okullara  en iyi şekilde hazırlamak  oldu. İşte 2005 yılında Mikado Anaokulu Denge Çubukları MEB’e  bağlı olarak bu amaçla kuruldu.

 “Mikado” artık bir marka… Ama Mikado bir aile. İdealist bir kurucu etrafında aynı düşüncede olan velilerin birleştiği bir çatı. Çocuklarını önemseyen, ticari kaygılardan ve yarışlardan uzakta yetiştirmeyi amaçlayan ailelerin birleştiği bir çatı. Mutlu bireyler yetiştiriyoruz ve onların ileriki eğitim dönemlerinde de mutlu olmalarını sağlamak için velilerimizin çocuklarını iyi tanımlarını sağlıyoruz. Başarı arkasından zaten kendiliğinden geliyor. Çocuklarımızın farkındalıklarını, bireysel özelliklerini ortaya çıkartan bir eğitim modeliyle Mikado, tüm yarışların dışında, her zaman farklı bir okul öncesi kurum olarak devam edecek.

garden party 2Anne – babaların okul seçerken aramaları gereken en önemli şeyin, öncelikle butik ve doğru kurumlar olması gerektiğine inanıyoruz. Son dönemlerde okul açmak sermaye şirketlerinin adeta rantı haline geldi. Ancak çocuklar yeni gelişim dönemlerinde bu rantlardan uzak tutulmalı, hatta bu dönemde bireysel olarak takip edilmeli. Zira çocuğun gelişimindeki ilk adımlar, kendini doğru ifade etmesi, dolayısıyla dil gelişimi, dikkat süreleri, ilgi alanları, paylaşımları, yaratıcılıkları, potansiyelleri ve kas gelişimleri en doğru olarak okul öncesi kurumlarda değerlendirilmelidir. Oyun evleri adı altında açılan ve MEB tarafından denetlenmeyen yerlere eğitimi bırakmamalı, haksız rekabeti tırmandırmamalıyız. Eğer yabancı uyruklu bir aile değilsek çocuğun algısının açık olduğundan yola çıkarak yabancı dil eğitimini desteklemeli ama ana dilinin önüne geçmemeliyiz.

Ve son olarak; zorunlu olmayan eğitimler dışında çocukların büyük kampuslarda, kapitalist ortamlarda, para ve sınav yarışına sokulmaması inancındayız. Ağır şartlar bekleyen ileriki eğitim dönemlerine kadar çocukluklarını en iyi şekilde yaşamalarından yanayız. Geçen yıllarda edindiğimiz deneyimlerimiz,  aksi davranarak yanılan aileleri, mutsuz ve başarısız çocukları görmemizi sağlayarak, düşüncelerimizin ne kadar doğru olduğunu göstermekte.

 

Yeni dönemde ‘’Mikado’’  ismini alan Özel Zekeriyaköy Anaokulu’muz bölgenin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak ve aynı misyonla eğitim vermek için hazır durumdadır.

Önümüzdeki dönemlerde de  yine en iyi eğitimi vermek için velilerimizin çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri, gelişimlerini en iyi şekilde tamamlayabilecekleri, kaygılardan ve ranttan uzak kurumlar olarak Etiler’de ve Zekeriyaköy’de var olmaya devam edeceğiz.

İletişim: 0212 202 90 44

2744 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.