TEHDİT DAVASINDA YENİ GELİŞME: GÜLBEN ERGEN'İN UYAP ADRESİ SARIYER OLUNCA...- Sarıyer Posta

logo

TEHDİT DAVASINDA YENİ GELİŞME: GÜLBEN ERGEN’İN UYAP ADRESİ SARIYER OLUNCA…

TEHDİT DAVASINDA YENİ GELİŞME: GÜLBEN ERGEN’İN UYAP ADRESİ SARIYER OLUNCA…

Gülben Ergen’in cep telefonuna hakaret ve tehdit içeren mesajlar gönderdiği gerekçesi ile Erhan Çelik, asistanı ve şoförü hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Kabulle birlikte yetkisizlik kararı da çıktı.

İddianame, İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Ancak, bu kabul ile birlikte yetkisizlik kararı da verildi. Buna gerekçe olarak da Ergen’in UYAP’taki adresinin Sarıyer olması, Çelik ve diğerlerinin adreslerinin ise İstanbul Adliyesi yargı çerçevesinde kalması gösterildi. Bu kapsamda yargılama yetkisi Asliye Ceza Mahkemesi’nde olunca mahkeme de dosyanın İstanbul Adalet Sarayı’na yollanmasına karar verdi.

ERHAN ÇELİK’İN 5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede Ergen’in telefonuna hakaret ve tehdit içeren mesajların geldiği belirtiliyor. Bu mesajları atanın da Çelik’in şoförü olan Harun G. tarafından atıldığı kaydediliyor. Çelik’in azmettirdiği iddiasının yanı sıra, asistanı Seda K.’nın da aynı doğrultuda mesajlar gönderdiği öne sürülüyor. Çelik ve diğer iki şüpheli hakkında 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Etiketler: » » » » » » » » » »
559 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.