Tahliye edilme tehlikesi esnafı üzdü

logo

Tahliye edilme tehlikesi esnafı üzdü

Tahliye edilme tehlikesi esnafı üzdü

Sarıyer Maden Mahallesi Çemen Çıkmazı Sokağı esnafını zorlu günler bekliyor. İddialara göre mahalle sakinlerinin ‘gürültü yaptıkları’ gerekçesiyle haklarında şikayetçi olduğu esnaf, belediye tarafından tahliye edilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

İddialara göre mahalle sakinlerinin ‘Gürültü yaptıkları’ gerekçesiyle haklarında şikayetçi olduğu esnaf belediye tarafından tahliye edilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Maden Mahallesi Çemen Çıkmazı Sokağında yıllarca Sarıyerlilere hizmet veren esnaf kendilerine gelen tebligat ile şok uğradıklarını ifade ettiler. Belediye tarafından esnafa dükkanlarını boşaltmaları için 6 ay süre verdi.

3Konuya ilişkin gazetemize konuşan 30 yıllık oto elektrik ustası Murat Biber, ayrılma durumlarının kendilerini üzdüğünü ifade ederek “Çıraklığım bu mekanda geçti. Gözlerimi bu mekanda açtım. Belediye bize yer göstereceğini söyleyerek buradan ayrılmamızı istedi. Bizlere 6 aylık bir süre verdi. Daha önce de benzer durumlarla karşılaşmıştık. Umarım en kısa zamanda çözülür. Buradan gitmemiz bizler açısından çözüm değil tam tersine sorunlara neden olacak. 6 aydan sonra nasıl olacak bilmiyorum. Ama başkan bizi mağdur etmeyecek diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi büyüğüm ve ekmeğimi kazandığım yerden ayrılma ihtimali kötü tabi” dedi.

“Kaygılar nedeniyle bu noktaya geldi”

4Uzun yıllara Sarıyerlilere hizmet veren motor ustası Cihan Daral ise “Buradaki yaşana mevzu burada oturan kiracıların şikayetiydi. Burada yaşayanlar belediyeye şikayetlerde bulundular. Burada sadece 7 tane dükkan falan var. Orada oturan kişiler şikayet ediyorlar. Kişi kendi araçlarını park edecek alan bulmayınca şikayetler bulundular. Yani kişisel kaygılar nedeniyle bu noktaya geldi. Ne oldu işte esnaf sıkıntıya düştü. Bir arabadan dolayı iş bu noktaya geldi. Burada rahatsız edecek bir durum yok. Denetimler yapılmalıdır ama çözüm bu esnafın buradan gitmesi memnun değil” şeklinde konuştu.

 

Selçuk ARSLAN

 

Etiketler: » » »
1852 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.