Tabiat Parkı projesi için harekete geçildi

logo

Tabiat Parkı projesi için harekete geçildi

Tabiat Parkı projesi için harekete geçildi

Maslak’taki ormanlar imara açılıyor. Park Orman’da hayata geçirilmesi planlanan 148 hektar alana yayılacak proje için ilk adım atıldı.

Maslak’ta yer alan Park Orman’ı imara açacağı yönünde sert protestolara neden olan Doğuş Grubu ve Bilgili Holding’in ortak olduğu Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları şirketi tarafından hazırlanan projenin ayrıntıları belli oldu.

İstanbul Maslak’taki Park Orman Tabiat Parkı’na kamping alanları, 109 adet kır evi, kapalı otopark, çok amaçlı salon, kır kahvesi, güç merkezi ve peyzaj alanları yapılacak.

258w109 KIR EVİ, OTOPARK, KIR KAHVESİ

Maslak’taki bungalov evler ve aktivite merkezleriyle tabiat parkına dönüştürülecek ormanlık alan için ilk adım atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruda bulunulan projenin ÇED raporu için süreç başlatıldı. 148 hektarlık alanda gerçekleştirilecek proje kapsamında, 109 adet kır evi, kapalı otopark, çok amaçlı salon, kır kahvesi, spor alanları, kampinge kadar birçok aktivite birimleri yapılacak.

Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından Sarıyer Maslak’taki Park Orman Tabiat Parkı için 127 milyon 627 bin 410 TL yatırım yapılacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
1517 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.