ŞÜKRÜ GENÇ: 'HELALLEŞME MASALARI KURACAĞIZ'

logo

ŞÜKRÜ GENÇ: ‘HELALLEŞME MASALARI KURACAĞIZ’

ŞÜKRÜ GENÇ: ‘HELALLEŞME MASALARI KURACAĞIZ’

Bir televizyon kanalında yer alan “Özel Dosya” programının canlı yayın konuğu olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şu sıkışık dönemi en az hasarla atlatmanın yolu kendi kültürümüze, özümüze, folklorumuza dönmektir.” diye konuştu.

Önemli açıklamalarda bulunan Başkan Şükrü Genç, “Helalleşme masaları kurmamız gerekiyor. Musalla taşına gitmeden önce helalleşmenin şimdiden ortamını yaratmamız lazım.” dedi.

“GEREKİRSE DİYARBAKIR’DA DA KURACAĞIZ”

Şükrü Genç ayrıca şunları söyledi: “Bizim temelimizde geleneklerimiz var. Bu konuda bütün herkesi akademisyenlerden, toplumun her kesiminden insanları bir araya toplayacağız. Musallada herkes ‘helal ediyorum’ diyor ama o anlık bir söz. Gerekirse bu masayı Mardin’de, Diyarbakır’da da kuracağız. Türkiye’nin içinde bulunduğu problemleri hemen çözebilecek, olaylara objektif bakabilen insanlar burada olacak. Bu toplantıda biz adalet yürüyüşünü de, 15 Temmuz’u da konuşacağız; o gece verdiğimiz şehitlerimizi de gazilerimize de konuşacağız onların aileleriyle helalleşeceğiz.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
930 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.