ŞÜKRÜ GENÇ: "BÜYÜKDERE İBB'NİN YETKİ ALANINDA" - Sarıyer Posta

logo

ŞÜKRÜ GENÇ: “BÜYÜKDERE İBB’NİN YETKİ ALANINDA”

ŞÜKRÜ GENÇ: “BÜYÜKDERE İBB’NİN YETKİ ALANINDA”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükdere Mahallesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanında olduğunu söyledi. Bu yüzden bölgeye yeterince hizmet götüremediklerini kaydeden Genç, yapılan tasarruflar ile ilçede yer alan okullara 5 milyonun üstünde bütçe ayırdıklarını söyledi.

Genç, Gelecek Benim Ben Geleceğim Projesi kapsamında Büyükdere Mahallesi’ndeki Mehmet İpgin İlk ve Ortaokulu’na ziyarette bulundu. Burada bir konuşma yapan Genç, Büyükdere’nin büyük kısmına hizmet götüremediklerini kaydetti. Bunun sebebinin, bölgenin İBB’nin yetki alanı olduğunu belirten Genç, “Büyükdere’de bir takım eksiklikler var. Bunların hepsini biliyoruz ama bir şanssızlığımız var. Büyükdere’nin çoğu yeri İBB’nin yetki alanı içinde. Yollara, okullara dokunamıyoruz. Çok basit işler var ama bu imkan yok. Olabildiğince bunu birlikte aşmanın yollarını arayacağız. Girişken ve paydaşlık yapan bir muhtarınız var” dedi.

“OKULLARA 5 MİLYONUN ÜSTÜNDE BÜTÇE HARCADIK”

Sarıyer’de ziyarette bulunmadığı okulun kalmadığını kaydeden Genç, “Devletten okullara özellikle ayrılan bir bütçe yok. Tasarruf yaparak, geri dönüşümlerden ve yapılan işlerden artırıyoruz. Geçen yıl okullara 5 milyonun üstünde bütçe harcadık. Bunu açıkça doğru yere harcandığını gördükçe mutlu oluyoruz. Çocukların ve engellilerin en büyük beklentisi sadece sevgi” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
435 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.